Впровадження системи НАССР у Калчевському ДНЗ "Казка"
Що таке система НАССР?
Міжнародна система аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (англ. HACCP) — система, яка ідентифікує, оцінює та контролює небезпечні фактори, що є визначальними для безпечності харчових продуктів. Іншими словами — це аналіз ризиків і контролю
Головним завданням системи HACCP є аналіз небезпек і проведення поетапного контролю над усіма етапами приготування страв і продуктів харчування, починаючи від прийому продуктів на склад і до моменту подачі готової страви.
Контроль, що реалізується в рамках створеної системи менеджменту, передбачає відпрацювання пакету документів і їх неухильного виконання.
Сюди входять:
* Вимоги, яким повинні відповідати наявні в харчоблоці ДНЗ посуд, кухонний інвентар і обладнання;
* Вимоги, які пред'являються до кулінарних виробів і харчових продуктів на етапах споживання, приготування, зберігання;
* Вимоги, які регламентують безпеку на етапах приготування їжі (за видами харчової продукції).
Наявність системи безпечності продукції HACCP підтверджують наступні документи:
1. Затверджена організаційна структура HACCP, у якій вказані відповідальні за ланки виробництва (приймання, зберігання).
2. Наказ про затвердження робочої групи HACCP, яка відповідає за впровадження та роботу системи HACCP на підприємстві.
3. Протоколи робочої групи HACCP щодо розглядання питань безпечності продукції та прийнятих рішень
Мінімум повинно бути три протокола:
• Протокол №1. Аналіз небезпек та затвердження його переліку.
• Протокол №2. Затвердження критичних контрольних точок.
• Протокол №3. Результати проведення внутрішнього аудиту та прийняті рішення.
4. Детальний опис продукції.
5. Реєстр небезпек.
Це перелік всіх небезпек що впливають на безпечність продукції, що можуть виникнути при виробництві (зберіганні).
6. Затверджена схема з вказаними за хронологією маршрутами руху сировини, готової продукції та робочого персоналу. При виникненні перетинів потоків потрібно розробити робочий графік для їх запобігання.
7. План HACCP, що являє собою набір робочих листів HACCP, де описані критичні контрольні точки (найменування операції де є ККТ, назва небезпечного фактору, номер ККТ, допустимі межі які гарантують що показник не вийде з під контролю, способи виявлення та засоби контролю, відповідальні, форма журналу для відміток.)
8. Наказ про призначення внутрішніх аудиторів (не менше 2-х). Як правило аудитори призначаються з членів робочої групи HACCP.
9.Чек-лист перегляду плану НАССР.
10. Акт проведення внутрішнього аудиту, протокол та висновки на відповдність вимогам HACCP з підписом керівника та членів робочої групи HACCP
Типові документи:
Графік навчання персоналу
Розклад прибирання,
План технічного обслуговування
Контрольний список технічного обслуговування
Журнал використання хімічних речовин,
Контрольний список прибирання
Контрольний список боротьби із шкідниками
Журнал повірки (калібрування) обладнання
Медичний опитувальник при прийнятті на роботу
Журнал обліку захворювань персоналу
Індивідуальний журнал обліку навчання
Правила особистої гігієни працівників
Правила поводження з твердою пластмасою.
Дошкільний навчальний заклад ясла-садок «Казка»
Калчівської сільської ради Болградського району
Одеської області
НАКАЗ
16.05.2020 року № 15
Про
впровадження системи
НАССР в ДНЗ «Казка»
На виконання Законів України «Про освіту», 2017 №2145 - VІІІ «Про дошкільну освіту», 2001, №49 (із змінами та доповненнями), «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», 1997 №771/97 (із змінами та доповненнями-2018р.), «Про дитяче харчування», 2006, №142-V (із змінами та доповненнями),«Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин»,2018, №2530- VІІІ., «Про молоко та молочні продукти», 2004 №180-ІV, (із змінами та доповненнями), Системи управління безпечністю харчових продуктів: Вимоги до будь-яких організацій харчового ланцюга (ІS0 22000:2005, ІDТ) ДСТУ ІS0 22000:2007, Наказу Міністерства Агро політики України від 01.10.2012 №590 «Про затвердження Вимог щодо розробки, впровадження та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР)», з метою розробки та впровадження закладом дошкільної освіти ефективної систему НАССР, яка дозволить контролювати усі небезпечні фактори, що можуть бути у харчовому продукті, дотримуватись гігієни у всьому харчовому ланцюгу необхідної для виробництва та постачання безпечних харчових продуктів для споживання людиною, а також правил поводження з харчовими продуктами,
НАКАЗУЮ:
1. Групі БХП в ДНЗ з урахуванням своїх знань та досвіду проводити аналіз (дослідження) небезпечних факторів з метою визначення, які з них необхідно усунути, зменшити до прийнятного рівня або попередити їх появу для виготовлення безпечних харчових продуктів.
(члени групи) постійно.
2.1.Провести внутрішній діагностичний аудит харчоблоку з метою аналізу умов приготування їжі, визначення знань працівників, означення небезпечних факторів, критичних точок контролю, складання блок – схем технологічного процесу для підтвердження КТК.
до 01.09.2020 р.
2.2. Забезпечити належне планування виробничих, допоміжних та побутових приміщень для уникнення перехресного забруднення;
(члени групи) з 01.09.2020 року, постійно.
2.3.Забезпечити виконання санітарно-гігієнічних вимог до стану приміщень, обладнання, проведення ремонтних робіт, технічного обслуговування обладнання, калібрування, а також заходів щодо захисту харчових продуктів від забруднення та сторонніх домішок; .
з 1.09.2020 року, члени групи, постійно.
2.4. Забезпечити виконання санітарно-гігієнічних вимог щодо планування та стану комунікацій - вентиляції, водопроводів, електропостачання, освітлення тощо. . Бербер Л.Г., постійно.
2.5. Забезпечити проведення досліджень для визначення безпечності води, льоду, пари, допоміжних матеріалів для переробки (обробки) харчових продуктів, предметів та матеріалів, що контактують з харчовими продуктами.
Камбур О.П..,постійно.
2.6.Забезпечити виконання санітарно-гігієнічних вимог до чистоти поверхонь (процедури прибирання, миття і дезінфекції виробничих, допоміжних та побутових приміщень та інших поверхонь) .
Камбур О.Л.,Кічук Н.І.,Голубенко В.Г.,БогдановаІ.С. постійно.
2.7. Забезпечувати виконання санітарно-гігієнічних вимог, що пов’язані із здоров’ям та гігієною персоналу.
Камбур О.П., постійно.
2.8. Забезпечувати захист продуктів від сторонніх домішок; належне поводження з відходами виробництва та сміттям, їх збір та видалення з харчоблоку та його обладнання.
Камбур О.П., постійно.
2.9.Забезпечувати виконання Інструкції по боротьбі із комахами та гризунами, запобігання їх появі, засобами профілактики та боротьби з ними.
Камбур О.П.., постійно.
2.10. Контролювати зберігання та використання токсичних сполук і речовин;
Бербер Л.І.., постійно.
2.11. Забезпечувати контроль за постачальниками продуктів харчування та харчової
сировини, наявністю та достовірністю специфікацій (вимог) до продуктів та сировини.
Камбур О.п., постійно.
2.12. Забезпечувати виконання санітарно-гігієнічних вимог до транспортування та зберігання продуктів харчування та сировини.
Камбур О.П.., постійно.
2.13.Забезпечити створення необхідної документації для впровадження і функціонування системи НАССР у ДНЗ.
Парапан Л.Г.завідувач ДНЗ, Камбур О.П.до 1.06.2020 року.
2.14.Підготувати Настанову з аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках
(НАССР)
Члени групи до 01.09.2020 року.
3. Сестрі медичній старшій, Камбур О.П:
3.1.Здійснювати дійовий контроль за технологічними процесами з приготування їжі;
Постійно.
3.2.Забезпечити контроль за захистом та маркуванням харчових продуктів.
Постійно.
4. Голові громадської ради з контролю за організацією харчування в ДНЗ:
4.1.Налагодити інформування споживачів про організацію харчування дітей в ДНЗ
за європейськими стандартами.
До 01.09.2020 р.
4.2.Брати участь в аналізуванні звернень громадян з питань організації харчування та упровадження Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР)
Постійно.
5.Розробити Положення про групу безпечності харчових продуктів ДНЗ.
До 01.09.2020 року.
6. Завідувачу,Парапан Л.Г. розмістити наказ на вебсайті закладу.
01.06.2020 року.
6. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Завідувач ДНЗ__________Л.Г.Парапан
Дошкільний навчальний заклад ( ясла-садок ) « Казка»
НАКАЗ
14 .05. 2020 року № 16
Про створення робочої групи БХП
із впровадження системи НАССР в ДНЗ «Казка»
На виконання Законів України «Про освіту», 2017 №2145 - VІІІ «Про дошкільну освіту», 2001, №49 (із змінами та доповненнями), «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», 1997 №771/97 (із змінами та доповненнями-2018р.), «Про дитяче харчування», 2006, №142-V (із змінами та доповненнями),«Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин»,2018, №2530- VІІІ., «Про молоко та молочні продукти», 2004 №180-ІV, (із змінами та доповненнями), Системи управління безпечністю харчових продуктів: Вимоги до будь-яких організацій харчового ланцюга (ІS0 22000:2005, ІDТ) ДСТУ ІS0 22000:2007, Наказу Міністерства агрополітики України від 01.10.2012 №590 «Про затвердження Вимог щодо розробки, впровадження та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР)», з метою розробки та впровадження закладом дошкільної освіти ефективної систему НАССР, яка дозволить контролювати усі небезпечні фактори, що можуть бути у харчовому продукті, дотримуватись гігієни у всьому харчовому ланцюгу необхідної для виробництва та постачання безпечних харчових продуктів для споживання людиною, а також правил поводження з харчовими продуктами,
НАКАЗУЮ:
1.Для впровадження системи НАССР у ДНЗ створити групу БХП у складі: Голова групи:
Камбур О.П.сестра медична старша ДНЗ;
члени групи: Бербер Л.І– завідувач господарством; Кабур Д.П.– кухар ; Братанова В.В. – кухар ; Карагуца О.М. голова ПК., вихователь; Парапан Н.І. .- машиніст з прання та ремонту спецодягу ( білизни), , Ряпова Н.С..- бухгалтер.
2. Групі БХП в ДНЗ з урахуванням своїх знань та досвіду проводити аналіз (дослідження) небезпечних факторів з метою визначення, які з них необхідно усунути, зменшити до прийнятного рівня або попередити їх появу для виготовлення безпечних харчових продуктів.
Парапан Л.Г.. (члени групи) з 01.06..2020 року, постійно.
2.1.Провести внутрішній діагностичний аудит харчоблоку з метою аналізу умов приготування їжі, визначення знань працівників, означення небезпечних факторів, критичних точок контролю, складання блок – схем технологічного процесу для підтвердження КТК.
до 10.06.2020 р.
2.2. Забезпечити належне планування виробничих, допоміжних та побутових приміщень для уникнення перехресного забруднення;
Камбур О.П.(члени групи) з 01.06.2020 року, постійно.
2.3.Забезпечити виконання санітарно-гігієнічних вимог до стану приміщень, обладнання, проведення ремонтних робіт, технічного обслуговування обладнання, калібрування, а також заходів щодо захисту харчових продуктів від забруднення та сторонніх домішок; .
Голубенко В.Г., Кічук Н.І., Богданова І.С.з 1.09.2020 року, постійно.
2.4. Забезпечити виконання санітарно-гігієнічних вимог щодо планування та стану комунікацій - вентиляції, водопроводів, електропостачання, освітлення тощо. . ГінсецськийР.О.., постійно.
2.5. Забезпечити проведення досліджень для визначення безпечності води, льоду, пари, допоміжних матеріалів для переробки (обробки) харчових продуктів, предметів та матеріалів, що контактують з харчовими продуктами.
Бербер Л.І..,постійно.
2.6.Забезпечити виконання санітарно-гігієнічних вимог до чистоти поверхонь (процедури прибирання, миття і дезінфекції виробничих, допоміжних та побутових приміщень та інших поверхонь) .
Голубенко В.Г., Кічук Н.І., Богданова І.С
2.7. Забезпечувати виконання санітарно-гігієнічних вимог, що пов’язані із здоров’ям та гігієною персоналу.
Камбур О.П., постійно.
2.8. Забезпечувати захист продуктів від сторонніх домішок; належне поводження з відходами виробництва та сміттям, їх збір та видалення з харчоблоку та його обладнання.
Бербер Л.І., постійно.
2.9.Забезпечувати виконання Інструкції по боротьбі із комахами та гризунами, запобігання їх появі, засобами профілактики та боротьби з ними. Бербер Л.І ., постійно.
2.10. Контролювати зберігання та використання токсичних сполук і речовин;
Камбур О.П., постійно.
2.11. Забезпечувати контроль за постачальниками продуктів харчування та харчової
сировини, наявністю та достовірністю специфікацій (вимог) до продуктів та сировини. Бербер Л.І. ., постійно.
2.12. Забезпечувати виконання санітарно-гігієнічних вимог до транспортування та зберігання продуктів харчування та сировини. Камбур О.П
постійно.
2.13.Забезпечити створення необхідної документації для впровадження і функціонування системи НАССР у ДНЗ.
завідувач ДНЗ, Пароапан Л.Г., до 1.09.2020 року.
2.14.Підготувати Настанову з аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках
(НАССР)
Члени групи до 01.06.2020 року.
3. Сестрі медичній старшій,Камбур О.П..:
3.1.Здійснювати дійовий контроль за технологічними процесами з приготування їжі;
Постійно.
3.2.Забезпечити контроль за захистом та маркуванням харчових продуктів.
Постійно.
4. Голові громадської ради з контролю за організацією харчування в ДНЗ:
4.1.Налагодити інформування споживачів про організацію харчування дітей в ДНЗ
за європейськими стандартами.
До 01.09.2020 р.
4.2.Брати участь в аналізуванні звернень громадян з питань організації харчування та упровадження Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР)
Постійно.
5.Розробити Положення про групу безпечності харчових продуктів ДНЗ.
До 01.06.2020 року.
6. Завідувачу, Парапан Л.Г.. розмістити наказ на вебсайті закладу.
01.09.2020 року.
6. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Завідувач ДНЗ__________Л.Г.Параппан
.jpg)


