
.jpg)
Тиждень безпеки дитини
.jpg)
План проведення
організованої навчально-пізнавальної роботи
з дітьми під час тижня безпеки дитини
Молодша та середня група:
Понеділок – електроприлади – наші помічники та небезпека від них.
Мета: сформувати поняття про те, що побутові електроприлади небезпечні для дітей, тому що живляться електричним струмом; закріпити і поглибити знання дітей про функції деяких побутових електроприладів: холодильника, міксера, пилосмока, електродуховки (допомагають зберегти харчові продукти від псування, полегшують прибирання квартири, допомагають швидко приготувати смачні креми, молочні коктейлі, морозиво, спекти пиріжки, торти, тістечка); розвивати зв’язне мовлення дітей під час опису електроприладів; розвивати мислення, увагу під час відгадування загадок; виховувати обережність, слухняність.
Форми роботи:
-
Розгляд малюнків із зображенням електроприладів.
-
Екскурсія на кухню з метою ознайомлення з електроприладами.
Вівторок – «Щоб не сталося біди» (ознайомлення з правилами протипожежної безпеки).
Мета: узагальнити та закріпити знання дітей про деякі правила протипожежної безпеки: сірниками гратися не можна — гра з вогнем призводить до пожежі; якщо сталася пожежа — не ховатися під стіл, у шафу, під ліжко, а звати на допомогу; причини виникнення пожежі, про нелегку працю пожежників; навчати оцінювати вчинки персонажів казки; розвивати пам’ять, мислення, бажання дотримуватися правил пожежної безпеки; виховувати дбайливе ставлення до довкілля.
Форми роботи:
-
Перегляд вистави на фланелеграфі «Козенята і вовк». Бесіда за нею.
-
Перегляд діафільму «Про добро та зло вогню».
-
Розгляд малюнків та іграшок – пожежний транспорт.
Середа – «Ведмедик захворів» (ліки та хімічні речовини).
Мета: закріпити знання дітей про працю лікаря та медсестри (лікар оглядає хворих, виписує рецепти, призначає лікування; медсестра ставить компреси, дає ліки, робить уколи, перев’язки); показати найпростіші способи догляду за хворим (дати мікстуру, перев’язати пальця, поставити компрес); закріпити знання дітей про правила гігієни під час їжі (перед вживанням їжі треба мити руки з милом; добре пережовувати їжу із закритим ротом, не розмовляти, не пустувати за столом); про те, що не можна брати до рота неїстівні предмети, особливо ліки — від цього можна захворіти; розвивати виразність мови під час спілкування з хворим ведмедиком, виховувати співчуття до хворого, бажання допомогти, полікувати.
Демонстраційний матеріал: сюжетні картинки про працю лікаря та медсестри; ліки у пляшечці для ведмедика; бинт, вата для компресу; іграшковий термометр.
Форми роботи:
-
«Добрий лікар Айболить». Читання вірша К.Чуковського «Айболить». Бесіда за змістом.
-
Спостереження за працею медсестри, огляд медкабінету у дитячому садку. Де і як зберігаються ліки у медсестри, для чого вони потрібні.
-
«Зовсім це не іграшки» (аерозольні балончики, хімічні речовини, косметика).
-
Ми не їжа, не цукерки — нас до рота не бери (клей, мило, пластилін, ліки, ґудзики тощо).
Четвер – «Наша квартира» (особиста безпека вдома).
Мета: вчити дітей обережно поводити себе наодинці вдома: не виходити на балкон; що не можна робити, коли сам вдома (вмикати електричний струм, газ, брати гострі предмети, сірники); виховувати дбайливе ставлення до особистого здоров’я.
Форми роботи:
Бесіда «Бачив я не раз, як вмикає мама газ».
Бесіда «Лежать у столі виделки, шило і ножі».
Бесіда «Ох і любить наш Антон вийти на балкон».
П’ятниця – «Сонце, вітер, дощ» – правила поведінки.
Мета: узагальнити знання дітей про різні природні явища: дощ, грозу, сніг, вітер, туман, грім; учити показувати рухами різні явища: сприяти вихованню адекватно правильної поведінки під час різних явищ природи; правильно підбирати одяг залежно від погоди у грі «Одягни ляльку на прогулянку».
Форми роботи:
-
Заучування заклички «Іди, іди, дощику, зварю тобі борщику!».
-
Заучування заклички «Вийди, вийди, сонечко!».
-
СХД – зобразимо погоду.
-
Дидактична гра «Одягни ляльку на прогулянку».








