top of page

                                                         З В І Т

 завідувача дошкільного навчального закладу с.Калчева

                                               

Парапан Л.Г.  перед колективом та громадськістю  на загальних зборах    25.05.2017

Даний звіт зроблений на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 р. № 178, зміст звіту зроблений на підставі «Положення про порядок звітування керівників дошкільних загальноосвітніх та професійно-технічних                   навчальних закладів перед педколективом та громадськістю».

Мета :

Подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління навчальним закладом, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень запровадження колегіальної етики управлінської діяльності завідувача.

Завдання звітування:

1. Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління навчальним закладом.

2. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління навчальним закладом.

Порядок денний:

  1. Звітування керівника ДНЗ  «Казка»Парапан Л.Г. про свою діяльність перед учасниками навчально-виховного процесу ДНЗ, батьками та громад кістю.

  2. Результати підготовки ДНЗ до нового навчального року.

  3. Обговорення звіту (виступи батьків, членів колективу та громадськості).

  4. Робота закладу в літній оздоровчий період.

        Дошкільний навчальний заклад здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України:

- Конституції України,

- Закону України «Про освіту»,

- Закону України «Про дошкільну освіту»,

- «Положення про дошкільний навчальний заклад»,

- Базового компоненту дошкільної освіти України

- Закону України «Про охорону праці»

- Закону України «Про цівільну оборону»

- Закону України «Про дорожній рух»

- Закону України «Про відпустки»

- Закону України «Про мови»

- Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у світі», «Впевнений старт»

- Програми «Освіта.Україна ХХІ століття», а також, відповідно власного Статуту, Програми розвитку та річного плану роботи.

           Головною метою дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового і духовного розвитку.

           Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей; формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів; забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту; виховання потреби в самореалізації та самоствердженні.

           Безпосереднє керівництво дошкільним закладом здійснюю я, завідуюча,  згідно зі Статутом.

Дошкільний навчальний заклад розрахований на 123 місць, а в 2016 – 2017 н.р виховувалися  72   дітей дошкільного віку. Групи комплектуються залежно від умов роботи закладу та віковими ознаками.

У дошкільному закладі функціонують  3 груп для дітей дошкільного віку, 1 група раннього віку. Зараховування дітей до дошкільного закладу здійснюється на підставі заяв батьків, медичної довідки про стан здоров’я дитини, ксерокопії  свідоцтва про народження дитини, згоди про збір  і обробку персональних даних.

          Дошкільний навчальний заклад «Казка» працює з 8.00 – до 18.30 годин з п’ятиденним робочим тижнем.          Навчальний рік у дошкільному закладі починається з 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року. З 1 червня по 31 серпня (оздоровчий період) у дошкільному закладі проводиться оздоровлення дітей.

Дошкільний заклад здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та період оздоровлення.

План роботи схвалюється педагогічною радою закладу, затверджується і погоджується з управлінням освіти Болградської міської ради .

  1. Персональний внесок керівника з підвищення рівня організації навчально-виховного процесу у навчальному закладі.

* Вжиті завідуючою дошкільним навчальним закладом заходи щодо охоплення навчанням дітей 5-ти річного віку:

       На виконання Закону України “Про дошкільну освіту”, листа МОН України від       18.12.2000 року “Про організацію роботи з дітьми старшого дошкільного віку, Інструктивно-методичного листа МОН України від 04.10.2007 року Педагогічні працівники відвідали такі сім’ї вдома, проінформували батьків про можливі форми здобуття їхніми дітьми дошкільної освіти. З метою пропагування дошкільної освіти та більш глибокого ознайомлення з роботою дитячого садка, традиційно, у вересні було проведено День відкритих дверей для батьків вихованців . Була надана можливість переглянути організацію життєдіяльності дітей, фотовиставки, вернісажі дитячих та колективних з вихователями робіт, оглянути предметно – ігрове середовище групових кімнат. Діти п’ятирічного віку села100 % охоплені дошкільної освіти.

*Створення умов та вжиті заходи щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес

       Планування роботи ДНЗ «Казка» здійснювалося відповідно до Інструктивно – методичного листа Міністерства освіти і науки України «Планування роботи в дошкільних навчальних закладах» від 3 липня 2009року. Саме річним планом регламентувалася організація методичної роботи дошкільного навчального закладу, заходи щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес. Для забезпечення системного підходу до реалізації завдань дошкільної освіти в ДНЗ функціонує методичний кабінет, який є науково – методичним осередком для педагогів та батьків. Протягом 2016-2017 н.р.року кабінет поповнився наочно – дидактичними посібниками, науковою, навчально – методичною, літературою, іграшками, атрибутами, аудіо записами. Під керівництвом  завідувача Парапан Л.Г. педагогічний колектив має змогу здійснювати переорієнтацію всього освітньо-виховного процесу з навчального на розвивальний. Вихователі користуються сучасними науковими розробками, авторськими методиками, розробками занять, свят та розваг, матеріалами з досвіду роботи кращих педагогів, періодичними педагогічними виданнями .

      Педагогам дошкільного закладу надана можливість впроваджувати різні форми підвищення фахового майстерності: самоосвіта, взаємовідвідування методичних заходів, колективні перегляди, використання кращого досвіду вихователів садку, району, міста, проходження курсів підвищення кваліфікації .

      Протягом 2016 – 2017 року в освітньо – виховний процес впроваджувалися новітні педтехнології:

І молодша група –  технологія развития мовленнєвої речі

Середні групи - ТРИЗ,

Старші групи - морально-етичне виховання за В.О.Сухомлинським

Організація різних форм виховної роботи.

Навчально – виховний процес у дошкільному закладі здійснюється відповідно  до програми виховання дітей раннього віку та програми навчання та виховання дитини двох «Я у світі», «Впевнений старт» та по Базовому компоненту.

Учасниками навчально – виховного процесу ДНЗ є: діти, педагогічні працівники, технічні працівники та допоміжний персонал, батьки (особи, які їх заміняють), представники підприємств, установ та інші особи, які беруть участь у навчально – виховній роботі.

Основною формою організаційної роботи навчальної діяльності дітей дошкільного віку у нашому дошкільному закладі залишаються заняття з різних видів діяльності.

У дошкільному закладі вихователі проводять заняття індивідуальної та групової  форми організації, тематичні, комплексні, комбіновані, інтегровані, підсумкові.

Освітній процес у дошкільному закладі умовно розподіляється на 3 складових блоки.

 -  Тривалість занять для дітей раннього віку – 10 – 15 хвилин;

 -  Молодшого дошкільного віку – 15 – 20 хвилин;

 -  Старшого віку – 25 – 30 хвилин.

        Організація життєдіяльності дітей включала в себе гурткову роботу, трудову діяльність, самостійну художню діяльність, роботу з безпеки життєдіяльності. Проводились Дні здоров’я, свята, ранки, екскурсії, музично – спортивні розваги, організовувалися конкурси, вікторини та виставки дитячих малюнків та поробок, спільних робіт з батьками та вихователями. Вихователі, вихованці та їх батьки взяли участь у різноманітних конкурсах, здобувши перемоги і відзнаки.

        Річний план навчально – виховної роботи за 2016-2017 н.р.  виконаний повністю.

2.Залучення додаткових джерел фінансування навчального закладу та їх раціональне використання.

    Заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази навчального закладу – є одним із провідних напрямків роботи завідуючої та ради ДНЗ. До початку навчального року батьками та працівниками було проведено поточні ремонти групових кімнат, спалень, підсобних приміщень, зроблено поточний ремонт на харчоблоці, капітальний ремонт пральні,  ізолятору, спортивної зали, кабінету завгоспа, замінені придбані дитячі меблі в групи №5, № 4, столовий посуд для дітей в групи №6, №4, №5. З   метою поліпшення умов перебування дітей та збереження тепла у осенньо – зимовий період батьки  закупили конвектора.  Протягом  навчального року батьками вихованців подаровано дитячому садку та оприбутковано постійно діючою комісією ДНЗ матеріальні цінності на суму: 5 957 грн. Хочу висловити слова щирої вдячності батькам наших вихованців та спонсорам, владі  за матеріальну підтримку та допомогу у вирішенні поточних, нагальних питань Парапан І.М., Кичук П.Д., Касап І.Н., Марковой Т.Є., Бакалову І.Ф., Касим С.С.,  Касим Р.І., Бербер В.Ф., Сарабейський В. І.

3. Вжиті заходи щодо забезпечення навчального закладу кваліфікованими педагогічними кадрами та доцільність їх розстановки.

 

       

 

 

        Впродовж 2016-2017 н.р. дошкільний навчальний заклад  був повністю укомплектований  педагогічними кадрами та обслуговуючим персоналом згідно зі штатним розписом, праця педагогів упорядкована відповідно до нормативних норм, передбачених колективним договором.

 Освітній рівень педагогів

         Склад педагогічного колективу ДНЗ: 5 вихователів, 1 музичний керівник. Педагогів з  вищою освітою –1 , не повною  вищою спеціальною педагогічною освітою -5.

Результати вивчення засвідчили задовільний освітній рівень, рівень професійної компетентності і можливостей педагогів ДНЗ.

Фаховий рівень педагогів

Показники рівня кваліфікації -  мають кваліфікаційну категорію ТР-11 (3 педагога), ТР-9 категорію 3 (педагога), завидувач- Відміник освіти.

                 В 2016/2017 н.р. був повністю, і своєчасно виконаний перспективний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Пройшли курсову перепідготовку музичний керівник закладу Чорбу О.В.  Чергова атестація педагогічних працівників була проведена відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, яке було затверджено наказом МОН України від 06.10.2010 р. № 930 «Про затвердження Типового положення про атестацію педагогічних працівників», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 14 грудня 2010 року за №1255/18550, та з урахуванням змін до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затверджених Наказом  Міністерства освіти і науки,  молоді та спорту  України  від 20.12.2011  № 1473.

           Чорбу О.В. муз.керівник підтвердила відповідність займаній посаді, з присвоєнім «спеціаліст другої  категорії»,  виконали всі необхідні вимоги і рекомендації, провели ряд заходів,  оформили відповідну документацію.

          

4. Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я дітей  та працівників.

* Забезпечення організації харчування та медичного обслуговування вихованців і працівників:

        Одним з приорітетних напрямків керівника є забезпечення соціального захисту, збереження та зміцнення здоров’я дітей і працівників закладу. Раціон харчування збалансований згідно вимог організму дитини в білках, жирах, вуглеводах, мінералах та вітамінах на добу.

       Харчування вихованців здійснюється відповідно до Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах. Діти одержують 3ри разове харчування при 10,5 годинному перебуванні в ДНЗ. Замовлення продуктів  та їх завезення здійснюється КП «Дошкільне харчування». Медичною сестрою старшою складається меню-розкладка з урахуванням єдиного примірного меню та технологічних карток, за погоджених міською СЕС.

       Продукти харчування, що постачаютьс в дисадок  мають сертифікати якості та відповідності. Ціна продуктового набору на день складає   16-20  грн. з додаванням 10% на оздоровчий період). . В літній період діти забезпечені свіжими овочами та соками, це має позитивний результат в процесі оздоровлення дошкільників.

        Незаконне надмірне використання коштів за харчування дітей відсутнє. Я  разом з вихователями тримаємо на постійному контролі оплату за харчування, як наслідок -  борги по батьківській оплаті незначні. Вихователями усіх вікових груп ведеться планомірна робота щодо формування навичок культури харчування дошкільнят, консультативна робота щодо харчування дітей вдома. Дієтичне харчування протягом року було призначено 2 дітям. Адміністрація постійно контролює якість страв та харчування дітей на групах. За результатами контролю проводяться індивідуальні бесіди, видаються накази та заслуховуються питання про харчування на нарадах при завідуючій. Контроль за якістю харчування, санітарно-гігієнічним станом дитячого садка ведеться і з боку міської СЕС, про що свідчать акти перевірок. Пропозиції вказані в актах, виконуються згідно зазначених термінів.

 Медичне обслуговування вихованців дитячого садка здійснюється старшою медичною сестрою старшою Камбур О.П. Відповідно до графіку, за наявності вакцин медсестрою надавалися направлення батькам вихованців для проведення щеплення дітям в умовах поліклініки, проводилися огляди лікарями-спеціалістами дітей старшого віку, антропометричні виміри дітей, оформлення карток до школи. Усі діти мають рівень фізичного розвитку, що відповідає стандартам .

     Санітарно-освітня робота серед батьків проводиться через бюлетені, бесіди, консультації. Розроблено заходи  спрямовані на адаптацію новоприбулих дітей, зниження захворюваності в осінній період, а також роз’яснювальної роботи серед батьків щодо ізоляції хворих дітей з дитячого колективу для швидшого їх одужання. Безпосередньо у групах проводиться консультативна робота з батьками щодо оздоровлення дітей вдома та в умовах дитячого садка.    Кожен працівник закладу 2 рази на рік проходить обов’язковий безкоштовний медичний огляд, який фіксується в індивідуальних медичних книжках. Згідно трудового стажу робітників надаються виплати по листам непрацездатності.

      Педагогічним працівникам закладу надається щорічна відпустка з наданням матеріальної допомоги на оздоровлення - згідно діючого законодавства (ст.57) Закону України «Про освіту».

* Дотримання вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм:

 Відповідно до Закону України «Про охорону праці», було проведено навчання та перевірку знань працівників з охорони праці, повторні та позапланові інструктажі з охорони праці, з охорони життя і здоров’я дітей в ДНЗ, пожежної безпеки, надання першої медичної допомоги. Двічі на рік, до оздоровчого періоду та початку навчального року, проводилося  випробування спортивного та нестандартного обладнання на території дошкільного закладу, в спортивній залі та в групових кімнатах. Відповідальною особою та громадським інспектором з охорони праці проводяться перевірки обладнання на відповідність вимогам безпеки та видаються приписи. Обладнання, яке не відповідає вимогам вилучається для ремонту чи списується.

Профспілковий комітет бере участь у розробці комплексних заходів щодо досягнення встановлених нормативів з охорони праці, в роботі комісії з атестації посадових осіб на знання ними нормативних актів з охорони праці. Він також здійснює суспільний контроль за охороною праці в особі своїх вибраних органів і представників.

Робота педагогічного колективу та всіх робітників ДНЗ щодо профілактики дитячого травматизму будується на Базовому компоненті дошкільної освіти  та програми «Я у світі», яка спрямовує роботу педагогів на формування у дошкільників певної життєвої позиції, елементарної життєвої компетентності. Ми вважаємо, що тільки систематична робота з дітьми щодо безпеки життєдіяльності може виробити в дитячій свідомості стереотипи безпеки в життєвому середовищі.

Протипожежна безпека у дошкільному навчальному закладі посідає важливе місце в організації всієї роботи з охорони праці. Розроблено плани евакуації дітей на випадок пожежі, за звітний період придбано  4 вогнегасники, призначено відповідальних осіб. Проводяться евакуаційні заходи на випадок виникнення пожеж, тиждень пожежної безпеки згідно з наказом по ДНЗ.  

Щороку по завершенню «Тижня безпеки» діти узагальнюють одержані знання у своїх творчих роботах (малюнки, вірші, творчі оповідання), які розміщують на тематичному стенді. У дошкільному закладі здійснюється соціальний захист працівників.

Між адміністрацією і трудовим колективом закладу складений Колективний договір, ухвалений на зборах трудового колективу. Цей договір є нормативним актом, на підставі якого здійснюється регулювання соціально – економічних, виробничих і трудових відносин.

Щодо соціально – трудових пільг, гарантій, компенсацій адміністрація та орган профспілкової первинної організації забезпечують належні умови соціального захисту працівників.

Зобов’язання адміністрації, передбачені колективним договором, ретельно виконуються.

Між адміністрацією та профспілковим комітетом існує тісний зв’язок. Мною, як завідуючою, постійно подаються подання на узгодження всіх штатних одиниць. Члени профспілкового комітету є членами атестаційної та тарифікаційної комісій, з організації техніки безпеки, пожежної безпеки, охорони праці.

Адміністрація та профспілка разом виступають за належний контроль у навчально – виховній роботі, оздоровчій та культурно – масовій роботі.

Мікроклімат в колективі можна визнати добрим.

В ДНЗ «Казка» створені належні  умови для здійснення навчально – виховної роботи,  відносини з керівництвом та колегами стабільні, доброзичливі. Кожен працівник добросовісно відповідає  за свій об’єм роботи, з відповідальністю відносяться до виконання своїх функціональних та посадових обов’язків. Творча атмосфера у колективі відповідає високому рівню професійності працівників. Я як завідуюча при підтримці голови   ПК  Карагуца О.М. проводимо велику роботу з колективом, використовуючи усі психолого – педагогічні методи кадрової роботи. А тому провідним у роботі дошкільного закладу є забезпечення фахового удосконалення щодо формування освіти, реалізації принципів її гуманізації, демократизації, переорганізації процесу навчання та головне - розвитку особистості дитини.

* Моральне та матеріальне стимулювання працівників, організація їх відпочинку та оздоровлення:

           З метою морального стимулювання кращі педагоги та обслуговуючий персонал. за успіхи в роботі, адміністрацією дошкільного закладу були нагороджено грамотами та подяками, нагороджено грамотою управління освіти завгоспу Бербер Л.І. Згідно з існуючими законодавчими актами та Положеннями про щорічну грошову винагороду та преміювання працівники дошкільного закладу одержали грошову винагороду.

* Стан дитячого травматизму:

 Випадків виробничого та дитячого травматизму, за звітний період, зареєстровано не було.

5. Залучення педагогічної та батьківської громадськості навчального закладу до управління його діяльністю; співпраця з громадськими організаціями.

У дошкільному закладі діє рада ДНЗ, як колегіальний орган педагогів та батьків. На засіданнях розглядалися питання освітньо-виховної роботи, поліпшення умов перебування дітей в садку, питання звернення за спонсорською допомогою до підприємств та організацій, звітування про залучені та витрачені благодійні внески.

 Адміністрацією та вихователями садка ведеться постійна планомірна робота по налагодженню співпраці з кожною сім’єю. Проводяться “Дні відкритих дверей”, батьківські збори, консультації, індивідуальні.     

Варто відмітити, що  в річному плані планується робота по оптимізації взаємодії педагога з батьками та громадськістю, метою якої є забезпечення колективного підходу у роботі з батьками по формуванню особистості дитини щодо ефективного впровадження Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у світі» і «Впевнений старт».

6. Дисциплінарна практика та аналіз звернень громадян з питань діяльності навчального закладу. Реагування керівника на зауваження та пропозиції, викладені батьківським комітетом, радою, батьками, представниками інших органів громадського самоврядування.

        На виконання Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 р., Указу Президента України № 700/2002 «Про додаткові заходи забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення», Інструкції з діловодства за зверненнями громадян, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. № 348   в.дошкільному навчальному закладі «Казка»  проведено ряд заходів, а саме: заведені журнали обліку особистого прийому громадян, реєстрації пропозицій, заяв і скарг громадян, установлена скриня для питань та пропозицій громадян.

     За минулий 2016-2017 навчальний рік кількість усних звернень склала 24  з метою  електронної реєстрації, та оформлення дітей у дошкільний заклад і 1 щодо працевлаштування.  

     Щотижня я веду прийом громадян з особистих питань та з питань діяльності навчального закладу, розглядаю пропозиції, зауваження, прохання викладені батьками, радою, батьківським комітетом тощо, інформую управління освіти про прийняті рішення.

 

Завідувач ДНЗ «Казка»                                             Л.Г.Парапан

                                                       Звіт

                 керівника дошкільного навчального

закладу «Казка» результати работи навчально-виховної, медичної та господарської роботи за 2017-2018 н.р.

                    Режим роботи ДНЗ, кадрове забезпечення закладу,  роботу закладу по розвитку матеріально-технічної бази закладу, господарчу діяльність адміністрації, організацію роботи з харчування дітей, фізкультурно-оздоровчу роботу, виконання річного плану роботи, виконання  Закону України Про звернення громадян, соціальний захист дітей та працівників.

  Доступність до якісної освіти починається з дошкільного закладу. Тому необхідно забезпечити дітей дошкільного віку якісною дошкільною освітою. На даний момент працює 3групі : 1 група раннього віку, 2 - групі дітей дошкільного віку, в них – 70 дитини.

  Виховання та навчання малюків – головне завдання ДНЗ. Воно вирішується на основі нормативних документів, які регламентують діяльність дошкільних закладів, в тому числі Програмою виховання та навчання дітей «Я у світі»і «Впевненій старт». Колектив ДНЗ розвиток своєї діяльності бачить у рості професійної компетентності кожного працівника, взаємодії суспільного та родинного виховання.

  На даний момент зишається невирішеними кілька ключових проблем.

  • Багато уваги потребують діти старшого дошкільного віку  для кращої адаптації в умовах режиму школи, які всі діти відвідують дошкільні заклади. Це негативно позначається на їхньому розвитку, а також майбутніх успіхах у навчанні. Період соціальної адаптації, стані здоров’я та стартових умовах у житті.

  • Важливою проблемою є відсутність альтернативного методичного забезпечення дітей , яке відчувають батьки. Мало спеціальної літератури для батьків з питань сімейного виховання дітей. Тому протягом навчального року дошкільний заклад приділяв багато уваги  популяризації освітньо – виховної роботи з дітьми. Проводились семінари, педагогічні ради, були проведені батьківські збори, надані індивідуальні консультації для батьків. Батьки неодноразово запрошувались до участі в святах, розвагах, було проведено тиждень безпеки дитини та об’єктове тренування. Неодноразово батьки запрошувались на розваги, які проводились на вулиці, брали в них участь.

        Знання дітей,  їх поведінка в колективі значною мірою впливає на подальше життя дитини, її навчання в школі., тому я вважаю необхідним моментом участь батьків в освітньо – виховній роботі дошкільного закладу.

     Вся діяльність моя, як керівника ДНЗ 2017– 2018 навчального року була спрямована на створення належних умов для забезпечення повноцінної освітньо – виховної роботи з дітьми.

  • дошкільний заклад забезпечений кваліфікованими педагогічними кадрами, які постійно підвищують свій професійний рівень. Відвідують курси,  семінари, методичні об’єднання. Займаються самоосвітою, для підвищення методичних знань в методичному кабінеті закуплена та підібрана література, виписуються періодичні видання.

  • Вихователями було проведено рейд щодо виявлення обліка дітей села.. Для залучення їх до підготовки в школі,

  •    Вихователі щомісяця проводять відкриті перегляди, де діляться досвідом з іншими педагогами та молодими пед. кадрами. На такі заняття запрошуються вчителі ЗОШ..

В дошкільному закладі впродовж навчального року було організовано роботу гуртка „Капітошка” , який відновить свою роботу з вересня місяця за побажанням батьків. 

  В дошкільному закладі ведеться прийом громадян. За цей навчальний рік звернулося 27  громадян з різноманітними питаннями.  Більша частина питань стосувалася електронної реєстрації та зарахування дитини до дошкільного закладу. Звернення батьків щодо покращення матеріально-технічної бази закладу були вирішені позитивно.

   З метою зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази навчального закладу членам колективу та батькам було проведені ремонтні роботи до началу ученого року.

      На кошти батьків було придбано: методичну літературу, дидактичні посібники, дитячі меблі, проведено поточний ремонт приміщень. Здійснено перевірку ізоляції та заземлення електроприладів, заміну вогнегасників, підготовлена, проведено капітальний ремонт опалювальної системи до нового навчального року, повірено лічильник теплопостачання,  проведено випробування пожежних кранів, рукавів . На харчоблоці та частково на групи придбано посуд, робочий інвентар, одяг, зроблено поточний ремонт. Були придбані миючі та дезінфікуючі засоби, медикаменти. Відновлено роботу групи №3.

  Оформлені стенди на коридорах та групах. Вивезено листя, сміття , видалено та вивезено дерева, які становили загрозу .

   Аналізуючи стан роботи за 2017-2018 навчальний рік вважаю за необхідне визначити і проблеми дошкільного закладу, які потребують рішення:

1. Тримати на постійному контролі питання харчування дітей та батьківської плати.

2. Продовжувати впроваджувати в освітній процес сучасні науково-методичні підходи.

3. Залучати батьків для участі в освітньо-виховній та господарській діяльності дошкільного закладу.

 За період 2017 – 2018 року дошкільний навчальний заклад відвідувало

70 дитини: ясла - 28 , садок -42. Середня відвідуваність за 9 місяців склала

63 %.

 В дошкільному закладі проводиться фізкультурно-оздоровча робота.

Кожного ранку з дітьми проводиться ранкова гімнастика, 2 рази на тиждень – заняття з фізкультури, виготовлено руками батьків та педагогів нетрадиційне обладнання з фізкультури, яке використовується на заняттях та розвагах з дітьми,  щоденно  ходимо по тропі здоров’я.

 Аналіз захворюваності дітей у  році показав, що у порівнянні з минулим роком знизилась  кількість захворювань : нервової системи, системи кровообігу,   дерматиту.

 Взагалі частіше діти хворіють гострими респіраторними захворюваннями, та загострення після них .

Облік проведених профілактично - оздоровчих  заходів показав, що діти, які проходять оздоровлення в дошкільному закладі, хворіли менше на простудні захворювання ніж діти, що за різними причинами знаходились вдома. Зниження захворюваності дітей зумовлено використанням таких заходів:

  1.Система профілактично - оздоровчих  заходів, спрямована на профілактику  сезонного росту захворюваності, компенсацію весняної вітамінної недостатності і загартування;

  2.Система занять з фізичної культури;

  3.Індивідуалізація та диференціація освітнього процесу;

  4.Постійна співпраця з сім’єю;

  5.Контроль за дотриманням норм і правил гігієни та харчування дошкільників;

  6.Контроль за фізичним розвитком дітей;

  7.Раціональна організація режиму дня.

  На медикаменти для надання першої медичної допомоги та деззасоби за 2017-2018 н.р. витрачено:  600,00 грн.

Але слід зазначити негативний вплив на організацію фізкультурно-оздоровчої роботи має недостатня кваліфікованість та зміна медичного персоналу.

   Багато уваги приділяється харчуванню дітей. Виконання натуральних норм склало 70% на загальну суму 22,00грн . В дошкільному закладі на тиждень дається 1 рази рибні страви, 3 рази – м’ясні, сирні – 2 рази, молоко – 4 дня, вершкове масло – кожен день. Всі продукти проходять термічну обробку, сирні, м’ясні та рибні – подвійну. Перспективне меню складається радою з організації харчування 2 рази на місяць відповідно картотеки страв.

Всі продукти доставляються до дитячого садка з ветеринарною довідкою та посвідченнями якості.

 Всі продукти зберігаються в коморі згідно інструкції про організацію харчування та санітарних норм.

 Протягом року постійно здійснювався контроль за приготуванням страв, закладкою продуктів в казан.  Доречі, контроль за закладкою продуктів в казан можуть здійснювати і батьки, тільки разом із завідувачем або медичною сестрою.

   Для забезпечення дотримання гігієнічних вимог в дошкільному навчальному закладі є 2 комплекта наматрацників,  3 комплекти білизни та 2 - рушників на кожну дитину, яка замінюється щотижня. Також щоденно проводиться прибирання приміщень з використанням миючих засобів та дезінфікуючих.

Перелі М.І..,  голова батьківського комітету,  яка довела до відома батьків колектив                   

звіт про поповнення матеріальної  бази закладу, витрати батьківських коштів,

пропозиції щодо проведення ремонтних робіт                    

 

ДЯКУЄМО УСІМ БАТЬКАМ ТА СПОНСОРАМ ЗА ТІСНУ СПІВПРАЦЮ, ПІДТРИМКУ ТА БЛАГОДІЙНУ ДОПОМОГУ НАШОМУ ЗАКЛАДУ!

 

МИ ЦІНУЄМО ВАШУ ТУРБОТУ ПРО РОЗВИТОК ДИТЯЧОГО САДКА!

 

ЗАВДЯКИ ВАШІЙ НЕБАЙДУЖОСТІ, ВАШІЙ АКТИВНОСТІ, ВАШОМУ РОЗУМІННЮ ВСІХ НАШИХ ЖИТТЄВИХ ПРОБЛЕМ - МИ ПРАЦЮЄМО!

 

 

Звіт завідувача ДНЗ «Казка»

Кальчывської сільської ради

Болградского району

Одеської області

Парапан Людмила Георгіївна

перед колективом та громадськістю

за 2018-2019 н.р.

 

 

7 червня 2019 року

 

     Даний звіт зроблений на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 р. №178, зміст звіту зроблений на підставі «Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно – технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю».

Загальні відомості про ДНЗ «Казка»:

Знаходиться за адресою: с. Калчева, вул. Центральна, 104-а

Функціонує з 1985 року.

Проектна потужність - 123 місць.

 

 Режим роботи закладу – 10,5 годин; з 8:00 до 18:30

 Функціонує – 3 групи, які відвідує 70 дітей.

 

 Група ясельного віку (2-4 р.);  

Група середнього дошкільного віку (4-5 р.);

 Група старшого дошкільного віку (5-6 р.).

 

Дошкільний навчальний заклад «Казка» здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України:

- Конституції України

- Закону України «Про дошкільну освіту»

- Базового компоненту дошкільної освіти - Закону України «Про охорону праці»

- Закону України «Про цивільну оборону»

- Закону України «Про дорожній рух»

- Закону України «Про відпустки»

- Кодексу «Про працю»

 - освітніх програм «Я у світі», «Впевнений старт»

А також відповідно власного Статуту та річного плану роботи дошкільного закладу.

Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров'я дітей, формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів, забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту, виховання потреби в самореалізації та самоствердженні.

Головною метою роботи дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового та духовного розвитку.

Групові приміщення ДНЗ забезпечені меблями та ігровим обладнанням, мають сучасний інтер’єр. Розвивальне середовище дитячого садка відповідає інноваційним вимогам та організовано з урахуванням інтересів дітей та їх віковим особливостям: створені комфортні, сприятливі умови для розвитку вихованців в самостійній і спільній діяльності. Недоліками є недостатня наявність в групах сучасних технічних засобів (мультимедійних пристроїв, телевізорів, комп’ютерної техніки).

Для занять дітей створені всі умови, а саме, обладнані спеціальні приміщення:

- музична  зала;

 

- методичний кабінет та медичний блок;

- прогулянкові майданчики для кожної вікової групи,

- спортивний та ігрові майданчики.

Дошкільний заклад здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та період оздоровлення. Навчальний рік у дошкільному закладі починається з 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року. З 1 червня по 30 липня (оздоровчий період) у дошкільному закладі проводиться оздоровлення дітей.

План роботи схвалюється педагогічною радою закладу, затверджується завідуючою і погоджується районним відділом освіти.

Для підвищення рейтингу дошкільного закладу, пропагування досвіду роботи педагогічного колективу, ознайомлення громадськості та батьків з життям ДНЗ постійно поповнюється матеріалами сайт закладу «Казка» https://editor.wix.com/html/editor/web/renderer/edit/2aa751d1-3f07-43c0-bcf7-c0cd4f965aa6?metaSiteId=e7fd1ba1-3da0-4640-8b57-5361e3db0c62&editorSessionId=13B7DFAD-A3F5-422B-9BEA-FCBD763D955A&fbclid=IwAR0pGiR-c840-XG55jRozuZ1d-XC-rwSjJRiDPIRiSG39_FijpF9ew-7HXA

Кадрове забезпечення

      Колектив дошкільного закладу згідно штатного розкладу нараховує 20 штатних одиниць, з них - педагогічного персоналу 7 осіб. ДНЗ «Казка» укомплектований педагогічними кадрами: завідувач, вихователі - 5, музичні керівник– 1.

      Фаховий рівень педагогічних кадрів забезпечується безперервною системою підвищення кваліфікації педагогічних кадрів на рівні дошкільного закладу, шляхом відвідувань педагогами методичних об'єднань, курсів підвищення кваліфікації кадрі

 

Управлінська діяльність

Керуючись основними положеннями нормативних документів, які визначають сучасну законодавчу базу й методичне забезпечення дошкільної освіти та планом роботи на 2018-2019 навчальний рік, колектив закладу зосереджував увагу на пошуку оптимальних засобів навчання та виховання дітей з метою реалізації пріоритетних завдань, визначених на основі аналізу роботи дошкільного закладу за попередній навчальний рік, а саме:

1. Продовжувати забезпечувати належні умови для отримання дошкільної освіти, відповідно до вимог Державного стандарту, впровадження інноваційних освітніх технологій та методик. Продолжать обеспечивать надлежащие условия для получения дошкольного образования в соответствии с требованиями Государственного стандарта, внедрение инновационных образовательных технологий и методик.

 

2. Спрямувати роботу на розвиток патріотичного виховання у контексті розвитку морально-духовного потенціалу особистості дитини дошкільного віку у процесі ознайомлення з природою рідного краю.

Направить работу на развитие патриотического воспитания в контексте развития нравственно-духовного потенциала личности ребенка дошкольного возраста в процессе ознакомления с природой родного края

 

 3. Розвивати комунікативно-мовленнєву компетенцію та творчі здібності дітей дошкільного віку в процесі навчання і виховання під час різних видів діяльності.

Развивать коммуникативно-речевую компетенцию и творческие способности детей дошкольного возраста в процессе обучения и воспитания при различных видов деятельности.

 

4. Продовжити формувати здоров’язберігаючу компетентність дітей шляхом активізації рухового режиму та забезпечення доступних знань та умінь про здоровий спосіб життя.

Продолжить формировать здоровьесберегающей компетентности детей путем активизации двигательного режима и обеспечения доступных знаний и умений о здоровом образе жизни.

 

5. Спрямовувати роботу з екологічного виховання дошкільників у процесі організованої пошуково-дослідницької діяльності, розширювати знання про власний організм, розуміння цінності життя і здоров’я людей, їх залежності від природного довкілля; Направлять работу по экологическому воспитанию дошкольников в процессе организованной поисково-исследовательской деятельности, расширять знания о собственном организме, понимание ценности жизни и здоровья людей, их зависимости от природной среды;

 

6. Забезпечувати системний, творчий підхід у використанні педагогами в роботі з дітьми інноваційних та сучасних інформаційних технологій.
Обеспечивать системный, творческий подход в использовании педагогами в работе с детьми инновационных и современных информационных технологий.

 

      У 2018-2019 навчальному році колектив закладу працював творчо і відповідально. Адміністрації закладу вдалося охопити оперативним контролем стан підготовки до навчального року, виконання вимог режиму в ДНЗ, організацію роботи  по безпеці життєдіяльності учасників освітнього процесу. Під час проведення педрад, семінарів використовувалися інтерактивні методи навчання педагогів: дискусії, ділові ігри, вправи і таке інше. Проведення відкритих занять стимулювало педагогів до поглибленого вивчення питань, що висвітлювалися, пошуку нестандартних, цікавих рішень, а також сприяло збільшенню самооцінки.

      Колектив створював умови для емоційного благополуччя дитини, будував навчальну діяльність в динамічному режимі, використовуючи різні спеціальні оздоровчі заходи.

      Моніторинг рівня засвоєння вимог  базової програми всіх вікових груп є основним показником педагогів та усього колективу  у цілому. За результатами діагностики  дошкільників по засвоєнню програм «Я у світі»  та «Впевнений старт» рівень знань дітей відповідає вимогам даних програм. Проаналізувавши  знання дітей, які відвідують перший клас,  можна зробити висновок, що діти мають високий та достатній рівень успішності .:

Методична робота у закладі була спрямована на створення оптимальних умов для навчання, виховання, розвитку дошкільників та побудована згідно з принципами і положеннями нормативних документів про освіту, рекомендаціями районного  методичного кабінету.

Протягом 2018-2019 навчального року працювали такі методичні структури: педагогічна рада, семінари, методичне об'єднання вихователів, інструктивно-методичні наради при завідуючій, розробка методичних рекомендацій, співбесіди та консультації з педагогами. Методична робота з педагогічними працівниками реалізовувалася як через традиційні (колективні та індивідуальні), так і нетрадиційні форми її організації.

Традиційними формами методичної роботи у закладі є педрада, метою якої є розвиток та вдосконалення навчально-виховного процесу, підвищення майстерності педагогічних працівників. У 2018-2019 н.р. було проведено 3 засідання педагогічної ради, на яких розглядались актуальні, цікаві теми:

- 1 вересня 2018 р. було проведено педраду «Підсумки навчально-виховної роботи ДНЗ за 2017-2018 н.р.».

 «На порозі нового навчального року»;– «Підсумки навчально-виховної роботи ДНЗ за 2018-2019 н.р.».

 

- 30 листопада 2018р. - педраду «Патріотизм та інтернаціоналізм як основа сучасного виховання дошкільників»;

28  травня 2019 р. – педрада на  тему: «Розвиток творчих здібностей дошкільника засобами залучання дитини до участі у музичній театралізації українських казок»

Засідання педагогічної ради проходили в атмосфері щирості та відвертості, взаємоповаги і принциповості. Ефективність діяльності педагогічної ради залежить від форми й моделі проведення засідань. Саме тому адміністрація закладу завжди використовує неформальні, творчі, інтерактивні форми проведення засідань педагогічної ради.

Для стимулювання методичної творчості, подолання шаблону і трафарету в навчанні і вихованні, розвиток педагогічного мислення педагогів в ДНЗ створена творча група вихователів. До її складу входять кращі педагоги закладу, які уміють генерувати та популяризувати педагогічні ініціативи, перспективний досвід і власні напрацювання.

Впродовж року педагогічними працівниками було виготовлено багато необхідного цікавого та змістовного дидактичного та розвивального матеріалу для роботи з дітьми. Поповнено методкабінет посібниками та педагогічною літературою відповідно до сучасних вимог, переглянуто та поновлено наповнення патріотично-національних куточків, забезпечено наявність дитячих знарядь праці.

Реалізація завдань Базового компонента здійснювалась за інваріантною (обов’язковою) та варіативною складовою навчального плану.

Окрім навчальних занять згідно затвердженого розкладу, проводилась гурткова робота з вихованцями:

-   гурток « Театралізована діяльність» (керівник гуртка – вихователь Карагуца О.М. , болгарська мова –Камбур С.І.)   

  Заняття у гуртках дозволяють дітям розвивати індивідуальні здібності та нахили, проявляти творчість.

Особлива увага надавалась реалізації завдань пріоритетних  напрямків освітнього процесу – національно-патріотичного,  мовленнєвого, екологічного, музичного вихованню дітей.

З метою забезпечення високої результативності освітнього процесу педагоги дошкільного закладу широко  використовують педагогічну спадщину та інноваційні технології.

Протягом 2018-2019 н.р. з вихованцями дошкільного закладу «Казка» були проведені різноманітні заходи та свята. Такі як

 

1.

«Діти у садочку, як квіти у віночку» Розвага для дітей всіх вікових груп.

01.09.2018

Спортивна розвага

План-конспект розваги

Муз.керівник, вихователі всіх груп

 

2.

Осіннє свято «Чарівниця осінь»

Жовтень

Свято

Сценарій

Муз.керівник, вихователі

 

3.

Лялькова  вистава  

«Азбука дорожнього руху»  (ОБЖД)

Жовтень

Лялькова вистава

План-конспект

Муз.керівник, вихователі

 

4.

Фізкультурне свято «Пригода в осінньому лісі»

Листопад

Фізкультурне свято

План-конспект

Муз.керівник, вихователі

 

5.

Розвага  «Корисні вітаміни»

Листопад

Розвага

План-конспект

Муз.керівник, вихователі

 

6.

Новорічне свято «Новорічні вогники»

Грудень

Свято

Сценарій

Муз.керівник, вихователі

 

7.

Різдвяні розваги

Січень

Розвага

План-конспект

Муз.керівник, вихователі ст.гр.

 

8.

Розвага «Захисники  Вітчизни»

Лютий

Свято

Сценарій

Муз.керівник, вихователі

 

9.

Свято «Моя матуся найкраща»

Березень

Свято

Сценарій

Муз.керівник, вихователі

 

10.

Розвага «До улюблених казок сторінками книжок»

Березень

Розвага

План-конспект

Муз.керівник, вихователі

 

11.

Розвага “Великий  Кобзар”

 

Квітень

 

Розвага

План-конспект

Муз.керівник, вихователі

 

12.

Розвага “Моя спортивна сім’я”

 

Квітень

Розвага

План-конспект

Муз.керівник, вихователі,

 

 

13.

Випускний ранок «Прощавай садок дитячий!»

Травень

Свято

Сценарій

Муз.керівник, виховате

 

     Головним підсумком  освітньо-виховної роботи на протязі усього періоду перебування дитини у дошкільному закладі є рівень її шкільної готовності. Особлива увага  приділялась якісній підготовці дітей до школи. Бо наші випускники – це наша марка, наше обличчя успіху. В ДНЗ пройшов семінар для керівників ДНЗ  району на високому рівни.

Робота медичного  персоналу         Безумовно, щаслива  дитина – це  здорова  дитина.

 

Весь освітньо-виховний процес мав валеологічну спрямованість, використовувались здоров’язберігаючі, технології. Постійно велась робота по формуванню правильної постави, профілактики плоскостопості. Загартування, та реалізація  програми валеокорекції дали можливість знизити показники простудної захворюваності.

Завідувач та медична сестра Камбур О.П. постійно контролювали дотримання у групах режиму дня, режиму провітрювання, рухового режиму, санітарний  стан.

  Відвідування дітьми закладу є також показником не тільки стану здоров’я дітей, але і рівня психологічного комфорту у групах. Однак, на жаль, відношення деяких батьків до необхідності систематичного відвідування дитиною групи залишає бажати кращого. Причинами тривалих пропусків також  є: неплатіжоспроможність батьків, перебування матерів у відпустці по догляду за дитиною, яка вже відвідує ДНЗ, навчання батьків, безробіття. Середньорічна кількість відвідуваності складає 85%. ДНЗ пройшов пнревірку дотримання вимог санітарно законодавства в дошкільному навчальному закладі.

Організація харчування

Організація харчування дітей в дошкільному навчальному закладі, здійснювалася згідно Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої Наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України 17.04.2006 за №298/227.

 Середня вартість харчування дітей в дошкільному навчальному закладі у 2018/2019 навчальному році встановлено 28 грн. Батьки вносять плату за харчування у розмірі 12 грн. харчування за день.

       Харчування дітей в дошкільному навчальному закладі у 2018/2019 навчальному році здійснювалось   за перспективним меню. За результатами аналізу виконання норм харчування за звітній період складає 79%. У порівняні з 2018 роком збільшились показники виконання натуральних норм харчування.          Організація харчування дітей в ДНЗ, здійснювалася згідно Інструкції з організації харчування дітей у ДНЗ, затвердженої Наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України 17.04.2006 за №298/227.

        Найважливішою умовою правильної організації харчування дітей є суворе дотримання санітарно-гігієнічних вимог на харчоблоці та процесу приготування і зберігання їжі. З метою профілактики кишкових захворювань працівники суворо дотримуються встановлених вимог до технологічної обробки продуктів, правил особистої гігієни. Результатом є відсутність зафіксованих випадків отруєнь і кишкових захворювань дітей. Аналіз виконання норм харчування показав, що в середньому на протязі року виконано норми з м’яса на 84%, риби на 55%, молока на 100%, сир кисломолочний на 100%, яйця на 100%, овочі на 100%, фрукти на 70%, соки на 100%.

         Перспективні та поточні заявки подавались своєчасно. Продукти постачальниками завозились вчасно, були якісними, відповідали замовленню, завжди надавались супроводжувальні документи. Протягом навчального року стан матеріально-технічного забезпечення харчоблоку та груп відповідав достатньому рівню (харчоблок забезпечений посудом та кухонним інвентарем; обладнання знаходилось у справному стані).

Аналіз кадрового забезпечення харчоблоку дозволяє зробити висновок, що харчоблок укомплектований кадрами відповідно до штатного розпису,  всі мають спеціальну фахову освіту. Стаж роботи кухарів у закладі понад 17 років. Кухарі мають достатню професійну компетентність.

Режим харчування вихованців цілком відповідав режиму роботи дошкільного навчального закладу. Інтервали між прийомами їжі строго витримувались. Протягом навчального року у закладі перебували діти пільгового контингенту. Загальний контроль за станом харчування здійснював завідувач закладу та медична сестра.

Створення умов щодо безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу

         Згідно ст. 23 Закону України «Про освіту» дошкільний заклад забезпечує право дитини на охорону здоров'я, здоровий спосіб життя через створення умов для безпечного нешкідливого утримання дітей. Дана робота ведеться в таких напрямках:

· Створення безпечних умов для перебування дітей.

· Організація догляду за дітьми.

· Робота з колективом по ОП, ПБ, БЖД.

· Навчально-виховна робота з дітьми з питань БЖД.

· Робота з батьками.

Кожен працівник ДНЗ «Казка» проявляє турботу по створенню безпечних умов для перебування дітей як у приміщенні, так і на прогулянкових майданчиках. Вчасно відбувається усунення несправності устаткування, ремонт меблів та іншого обладнання.

       У відповідності до нормативно-правових документів ведеться документація, навчальний заклад забезпечений нормативно-правовими документами. Своєчасно видавались накази про організацію роботи, щодо запобігання дитячого травматизму в дошкільному закладі в осінній, зимовий, весняний та літній періоди, про підсумки роботи закладу щодо запобігання дитячого травматизму. Щоквартально проводився аналіз статистичних даних щодо травмування дітей під час навчально-виховного процесу, звіти своєчасно надавались до районного управління освіти.

       Згідно з графіками проводились інструктажі з працівниками з безпеки життєдіяльності дітей, охорони праці, пожежної безпеки. Упродовж року розроблено пам’ятки для батьків щодо правил поведінки під час Новорічних та Різдвяних свят та відпусток батьків в літній період, вимог безпеки при проведенні Новорічних свят.

       Питання безпеки життєдіяльності дітей та запобігання усіх видів дитячого травматизму розглядалися на нарадах при завідувачі, виробничих нарадах. Були освітлені питання важливості виконання заходів техніки безпеки на робочих місцях для забезпечення життєдіяльності малюків під час навчально-виховного процесу, аналізувалася робота колективу з даних питань, санітарні правила улаштування та утримання дошкільного закладу, пожежно-технічних умов влаштування ДНЗ.

З метою запобігання дитячого травматизму та безпеки життєдіяльності проводилися наступні види контролю:

· адміністративно-громадський контроль за станом з охорони праці, дотриманням правил пожежної безпеки (щомісячно), за проведенням та реєстрацією інструктажів з безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки (щоквартально), за проходженням медогляду працівниками (2 рази на рік);

· попереджувальний контроль за створенням умов щодо безпеки життєдіяльності дітей та запобіганням дитячого травматизму у групах , обсягу знань дітей з безпеки.

 Дошкільному навчальному закладу «Казка» вже 34 роки. Життя вимагає постійних реконструкцій та оновлень. Це питання  є одним із основних у діяльності завідувача. Багато проблем ми вирішуємо, але є проекти з великими фінансовими затратами: відкриття додаткових груп за рахунок використання колишнього приміщення дошкільного закладу,  встановлення навісів над запасними виходами груп та ізолятора. Впродовж 2013-2019рр. у садочку діє програма розвитку  дошкільного закладу (ясла-садок) «Казка» Кальчевської сільської ради, завдяки якій є чудова нагода вирішити ці питання.

     Впродовж 2018-2019 навчального року поліпшення  матеріально-технічної бази відбувалось  переважно за рахунок коштів місцевого бюджету.

 

                                                   ЗВІТ

завідувача Калчеського  дошкільного навчального закладу (ясла-садка) «Казка»

перед педагогічним колективом та громадськістю

за 2019-2020 навчальний рік

 

Порядок денний:

1. Звіт завідувача ДНЗ «Казка».

Даний звіт зроблений на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 р. №178, зміст звіту зроблений на підставі «Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно – технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю».

Завдання звітування:

1.Забезпечити прозорість, відкритість та демократичність управління навчальним закладом.

2.Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління навчальним закладом.

 

Калчіський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Казка» Калчвської сільської ради знаходиться за адресою: 68723 Одеська область, Болградський  район, село Калчева, вулиця Центральна,  будинок 104-а.

E-mail: lydmila.parapan25111954@ukr.net

  Сайт: https://editor.wix.com/html/editor/web/renderer/edit/2aa751d1-3f07-43c0-bcf7-c0cd4f965aa6?metaSiteId=e7fd1ba1-3da0-4640-8b57-5361e3db0c62&editorSessionId=13B7DFAD-A3F5-422B-9BEA-FCBD763D955A&fbclid=IwAR0pGiR-c840-XG55jRozuZ1d-XC-rwSjJRiDPIRiSG39_FijpF9ew-7HXA

Я, як завідувач, забезпечую:

· реалізацію державної політики в галузі освіти через педагогічні ради, загальні збори членів трудового колективу та батьківського комітету;

· дію від імені закладу, представляю його в усіх державних органах та інших органах, установах і організаціях, укладаю угоди з юридичними та фізичними особами;

· у межах своєї компетенції видаю накази, обов’язкові для виконання працівниками закладу;

· приймаю на роботу та звільняю з посади працівників закладу при потребі;

· контролюю організацію харчування і медичного обслуговування дітей;

· забезпечую дотримання санітарно-гігієнічних, протипожежних норм і правил, техніки безпеки, вимог безпечної життєдіяльності дітей і працівників, збереження майна закладу;

· відповідаю за реалізацію завдань дошкільної освіти, визначених Законом України «Про дошкільну освіту», та забезпечення рівня дошкільної освіти у межах державних вимог до її змісту і обсягу;

· контролюю відповідність застосованих форм, методів і засобів розвитку, виховання і навчання дітей їх віковим, психофізіологічним особливостям, здібностям і потребам;

· підтримую ініціативу щодо вдосконалення освітньої роботи, заохочую творчі пошуки, дослідно-експериментальну роботу педагогів;

· організовую різні форми співпраці з батьками або особами, які їх замінюють.

 

Дошкільний навчальний заклад «Казка» с. Калчева,  Болградського району Одеської області створено на підставі рішення Калчівської  сільської ради від 25.10.1993 року. № 165 Засновником дошкільного закладу є Калчівська сільська рада, яка через уповноважений орган та її виконавчий комітет здійснює фінансування дошкільного закладу,  матеріально-технічне забезпечення, фінансування харчування та медичне обслуговування.

№ з/п

Відомості

Показники

1

Повна назва закладу

 «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок ) «Казка» Калчівської  сільської ради.»

2

Адреса, телефон, e-mail

с.Калчева, 68723, вул..Центральна 104-«А»

39-5.57

 lydmila.parapan25111954@ukr.net

3

ПІП завідувача

ПарапанЛюдмілаГеогріївна

4

Державна атестація

 

Державна атестація – 2007/2008н.р., із загальним рівнем, що відповідає достатньому рівню

5

Кількість вихованців

59 дітей

6

Кількість груп. Із них:

3 груп

7

                            раннього віку

1 групи

8

                            дошкільного віку

2 груп

9

Режим роботи груп:  10,5год.

3 груп

10

Мова навчання

українська

11

Всього працівників:

20 особи

12

Педагогічний персонал

7 осіб

13

Обслуговуючий персонал

13 осіб

Дошкільний навчальний заклад укомплектований педагогічними кадрами: завідувач – 1; музичний керівник – 1; вихователів – 5 осіб; медична сестра старша – 1.

 

Назви груп:

№ з/п

Назва групи

Вік дітей

Вихователі

  •  

Дзвіночки

Ранній вік

Камбур С.І.

Карагуца О.М.

 

  •  

Капітошка

Середній дошкільний вік

(5 рік життя)

Автовська М.І

Карагуца О.М.

  •  

Крапелькі

Старший дошкільний вік

(6 рік життя)

Вейцман В.М.

Плачкова М.Ф.

 

Дошкільний навчальний заклад розрахований на 129 місць. Групи комплектуються за віковими ознаками з урахуванням умов роботи закладу і побажань батьків. Зарахування дітей до дошкільного закладу здійснюється на підставі заяви батьків , медичних довідок про стан здоров'я дитини та про епідеміологічне оточення.

Освітній процес в закладі організовувався за Базовою програмою розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі» українською мовою. Форми організації освітнього процесу будуються на основі методичних рекомендацій до програм.

  Колектив  у цілому працездатний, згуртований, спроможний виконувати поставлені перед ним задачі. Увага колективу постійно спрямовувалась на створення належних умов для гармонійного повноцінного розвитку, безпечного та комфортного перебування дітей у дитячому садку.

Упродовж 2019/2020 навчального року педагогічний колектив ДНЗ спрямовував свої зусилля на створення умов для забезпечення розвитку творчої гармонійно розвиненої особистості дитини, орієнтуючись на концептуальні положення Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі». Дошкільний навчальний заклад здійснював навчально-виховний процес відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», Положення про дошкільний заклад, Базового компонента дошкільної освіти, методичних листів Міністерства освіти і науки України від 20.06.20013 р. № 1/9-446 «Про організацію в дошкільних навчальних закладах у 2012/2013 навчальному році» від 21.05.2012 р. № 604 «Про навчальну програму розвитку дітей старшого дошкільного віку « Впевнений старт», від 16.03.2012р. № 1/9- 198  «Організація роботи в дошкільних навчальних закладах у літній період», наказами, розпорядженнями, інструктивна-методичними листами Міністерства освіти і науки України.

ДНЗ «Казка» працює з 8.00 до 18.30 за п'ятиденним робочим тижнем. Вихідні дні: субота, неділя, святкові дні. Територія закладу і розташовані на ній приміщення відповідають санітарним нормам, її площа складає 560кв. м. Загальна площа приміщень ДНЗ складає 1552 кв.м.

    Дошкільний заклад розрахований на 7 груп, але функціонують 3 групи. Всі приміщення використовуються раціонально, відповідають не лише санітарно-гігієнічним нормативам, але й сучасним вимогам до їх естетизації.

Газова система опалювання дошкільного навчального закладу перебуває в належному стані. Систематично ведеться журнал обліку подачі газу. У вечірній та нічний час використовується зовнішнє освітлення. Розроблені заходи щодо економії електроенергії, систематично ведеться журнал використання електроенергії.

Пральна кімната забезпечена всім необхідним обладнанням: пральні машини - 2 шт.,  яке перебуває в задовільному стані, електронагрівач.  Приміщення пральної та гладильної суміжні. Входи для прийняття брудної та одержання чистої білизни роздільні.

Незважаючи на складні соціально-економічні умови і відсутність капітальних внесків у розвиток матеріально-технічної бази дошкільного закладу з боку бюджету, матеріально-технічне забезпечення освітньої діяльності ДНЗ перебуває на достатньому рівні, приміщення і територія ДНЗ оснащені необхідним інвентарем, перебувають у гарному стані, постійно поповнюється,

оновлюється і ремонтується обладнання, чому сприяє безупинна робота у цьому напрямку адміністрації закладу.

 2.2. Фінансове забезпечення та укріплення матеріальної бази

Матеріально-технічна база дошкільного закладу покращена за допомогою Калчвської сільської ради та піклувальної ради закладу.

Піклувальна рада дошкільного закладу сприяє зміцненню матеріальної бази ДНЗ і створенню сприятливих умов для його розвитку.

У 2019/2020 навчальному році отримано 2000 грн. внесків батьків на розвиток закладу, 15000 грн. внески  колектива закладу на ремонт ЗДО на начало нового року.

За рахунок коштів батьків та колектива були відремонтовані групи, ігрові майданчики. Витрата коштів ведеться відповідно до протоколів засідання піклувальної ради і підтверджується чеками, актами, накладними.

 2.3. Санітарно-гігієнічні та безпечні умови життєдіяльності і праці учасників навчально-виховного процесу, організація харчування та медичного обслуговування

2.3.1. Організація харчування дітей

Основними принципами організації харчування в дошкільному закладі є:

- адекватна енергетична цінність раціонів відповідно до енерговитрат дітей;

- збалансованість та максимальна різноманітність раціону;

- адекватна технологічна та кулінарна обробка продуктів та страв що забезпечує їхні смакові якості та збереження вихідної харчової цінності;

- врахування індивідуальних особливостей дітей (у тому числі того, що дехто з них не перенасить окремих продуктів та страв),для них створено дієтичне харчування;    

- забезпечення санітарно-гігієнічних норм, у тому числі дотримання всіх санітарних вимог до стану харчоблоку, продуктів харчування, їх транспортування, зберігання, приготування та роздачі страв.

Загальне керівництво організацією харчування здійснює завідуюча ДНЗ та медсестра, які контролюють діяльність усього персоналу закладу, завгоспа, комірника, звертають увагу на своєчасне постачання продуктів харчування, умови їх зберігання; стежать за використанням грошових витрат на харчування; беруть участь у складанні меню-розкладок; контролюють роботу персоналу харчоблоку, додержання санітарно-гігієнічних умов під час приготування та роздачі їжі; періодично перевіряє організацію харчування дітей у групах.

Керуючись листом МОН України № 1/9-216 від 13.05.91 р. «Про порядок харчування персоналу дошкільних закладів», з метою організації харчування співробітників, завідуюча, (враховуючи заяви), на початку кожного календарного року видає відповідний наказ.

З метою контролю та удосконалення роботи з організації харчування наказом по дошкільному закладі створюється рада з харчування, яку очолює завідуюча. До складу ради входять: медична сестра, завгосп, кухар, голова профспілкового комітету. Рада з харчування працює за визначеним планом, веде контроль за: роботою харчоблоку (перевірка закладки продуктів, виходу готової продукції, контрольних порцій); дотриманням існуючих натуральних норм; організацією забезпечення дошкільного закладу продуктами; організацією харчування в групах; виявленням, обліком та забезпеченням дітей, які не вживають окремих продуктів і потребують індивідуального харчування, є паспорт харчоблоку.

    Засідання ради відбуваються, як правило, щомісяця (у середині місяця, коли є дані аналізу набору продуктів за минулий місяць та проведений розрахунок хімічного складу), а також коли виникають проблеми.

Домашнє харчування має доповнювати раціон дитячого садка. З метою інформування батьків про продукти та страви, які отримує дитина в дитячому садку, щодня в групах вивішується меню. Крім того, вихователі та медичний працівник дошкільного закладу дають батькам рекомендації.

    У дошкільному навчальному закладі є харчоблок, який складається з гарячого цеху з приготування страв, двох підсобних приміщень для зберігання продуктів, комори для овочів, коридору та роздягальні, де зберігається чистий спецодяг для працівників харчоблоку.  Комори для збереження овочів і сухих продуктів ізолюванні від кухні. Харчоблок, допоміжні приміщення, все обладнання відповідають санітарно-гігієнічним вимогам.

У харчоблоці знаходиться достатня кількість обладнання: дві електричні плити, електром'ясорубка, два холодильники для зберігання м'ясних, рибних та молочних продуктів; морозильна камера. В холодильнику є термометр. Медсестра  веде журнал обліку температури в холодильнику.

   Комірник веде чіткий облік продуктів харчування і тари в книзі складського обліку. Всі продукти, які постачають на склад, приймаються комірником у присутності медсестрі та повара. Продукти, в яких обмежений термін реалізації (молоко, сир, сметана, м'ясо, риба), реєструються в журналі, де вказується останній термін реалізації. Комірник чітко дотримується термінів реалізації продуктів, бере участь у складанні меню, планує своєчасне забезпечення основними продуктами харчування на два дні, здійснює їх видачу на харчоблок згідно з поданим меню; він звіряє облік продуктів і тари з бухгалтером до першого числа кожного місяця. Медичною сестрою складається перспективне меню на кожну пору року, яке затверджується в РайСЕС.

    Кухари відповідають за високоякісне і своєчасне приготування їжі та дотримання технологічних вимог: приготування перших страв на м'ясних бульйонах та без них; других страв (приготування за способами варіння, смаження та тушкування), термічна обробка сирих продуктів. Працівники харчоблоку суворо дотримуються графіку видання їжі, режиму харчування.

   Оплата батьків за харчування дітей в д/з складає 12грн за день.. Для дітей, які не вживають деякі продукти харчування, організовано дієтичний стіл.

Ведеться планомірна робота щодо формування навичок культури харчування в дошкільнят згідно програмним вимогам. У ДНЗ «Казка» гігієнічне навчання й виховання дітей дошкільного віку здійснюється систематично з урахуванням динаміки фізичного та психічного розвитку, становлення основних функцій зростаючого організму.

   Медичною сестрою складаються меню-вимога на день відповідно до встановлених норм, віку дітей, ведеться відповідна документація: бракераж ний зошит готових страв, облік  виходу готової продукції, меню на кожен день для батьків, графік обсягу порцій на кожну дитину.

Одним із важливих моментів контролю за якістю харчування дітей у дошкільному закладі є використання затвердженого набору продуктів, який реєструється мед сестрою в «Журналі дотримання натуральних норм продуктів»

    2.3.2. Дотримання техніки безпеки, охорона праці, створення безпечних умов життєдіяльності і праці учасників навчально-виховного процесу.

Згідно із Законом України «Про охорону праці», наказом по закладу від 10.08.2010 р. №139 «Про організацію роботи з охорони праці» у дошкільному закладі здійснюється робота з охорони праці і техніки безпеки, призначені відповідальні за підрозділами з питань охорони праці. Наказом по ДНЗ затверджені інструкції з безпеки на робочому місці і безпеки організації життєдіяльності дітей та учасників навчально-виховного процесу. Робота забезпечення безпеки

життєдіяльності дошкільного закладу та учасників навчально-виховного процесу здійснюється згідно з нормативною базою та заходами безпеки праці. Щокварталу подається інформація про стан охорони праці.

При складанні річного плану роботи плануються заходи щодо організації роботи з охорони праці, збереження життя, здоров'я дітей і працівників, попередження дитячого та дорослого травматизму. Колектив бере участь у розробці та обговоренні комплексних планів щодо покращення умов праці, санітарно-оздоровчих заходів, охорони довкілля і вживає заходів щодо їх виконання.

    Адміністрація забезпечила нормальні умови для праці та навчально-виховної діяльності членів трудового колективу .

До 1 жовтня 2019 року всі заплановані заходи щодо підготовки дошкільного закладу до роботи у зимових умовах виконано.

Забезпечено проведення первинного, періодичного та інших видів інструктажу з техніки безпеки відповідно до ГОСТ 12.04.79 р. Не допускаються до роботи люди, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з охорони праці.

Організовано проводяться при прийомі на роботу і періодичні (двічі на рік) медичні огляди працівників. Адміністрація здійснює контроль і проводить заходи щодо попередження хвороби серед робітників, ведеться облік нещасних випадків і професійних захворювань.

     Профспілковий комітет бере участь у розробці комплексних заходів щодо досягнення встановлених нормативів з охорони праці, в роботі комісії з атестації посадових осіб на знання  нормативних актів з охорони праці.

    Робота педагогічного колективу та всіх робітників ДНЗ щодо профілактики дитячого травматизму будується на Базовій програмі «Я у Світі», яка спрямовує роботу педагогів на формування у дошкільників певної життєвої позиції, елементарної життєвої компетентності. Тільки систематична робота з дітьми щодо безпеки життєдіяльності може виробити в дитячій свідомості стереотипи безпеки в життєвому середовищі. Тому робота ДНЗ з профілактики дитячого травматизму має такі завдання:

  • поліпшення якості навчально-виховної роботи з дітьми щодо питань особистої безпеки та захисту життя;

  • удосконалення теоретичних знань та практичних навичок вихователів щодо формування у дошкільників ціннісного ставлення до власного здоров'я  та життя;

  • пропаганда здорового способу життя серед дітей та батьків;

  • інтеграція суспільного та родинного виховання з проблем безпеки життєдіяльності дитини.

Між адміністрацією і трудовим колективом ДНЗ складений колективний договір, ухвалений на зборах трудового колективу та зареєстрований Управлінням праці та соціального захисту населення РДА № 36 від 05.05.2017 р.

Протипожежна безпека у дошкільному навчальному закладі посідає важливе місце в організації всієї роботи з охорони праці.

Головним завданням  є:

  • поглиблення та закріплення уявлень дітей про користь та шкоду вогню, формування навичок правильного, обережного поводження з вогнем;

  •  ознайомлення дітей з важкою, героїчною працею рятувальників;

  • підвищення рівня пожежна-технічних знань працівників ДНЗ та батьків;

• ознайомлення з правилами захисту життя та здоров'я дітей на пожежах та під час інших НС.

Участь у вирішення завдань беруть не тільки діти, педагоги, але й усі працівники ДНЗ та батьки дітей.

Діти узагальнюють одержані знання у своїх творчих роботах (малюнки, вірші, творчі оповідання), які розміщуються на тематичному стенді у вигляді газет «Обережно — вогонь».

Належну увагу адміністрація закладу приділяє виконанню Закону України «Про охорону праці». Щорічно між адміністрацією та профспілковим комітетом укладається колективна угода з охорони праці; 2 рази на рік на профспілкових зборах заслуховується аналіз її виконання. Ознайомлення працівників дошкільного закладу з директивними документами щодо охорони праці носять системний характер. У дошкільному закладі наявна вся документація стосовно охорони праці та безпеки. Щороку проводиться декадник з здорового способу життя та безпеки, практичні заняття з евакуації дітей з закладу.

2.3.3. Охорона здоров’я та життєдіяльності дітей

Медично-профілактична робота

   Медичне обслуговування в дошкільному закладі передбачає надання дітям допомоги у збереженні здоров'я та профілактиці захворювань, у системі здійснюється огляд дітей лікарями-спеціалістами, про що свідчать записи у дитячих справах. Висока якість дошкільної освіти свідчить про раціональну організацію режиму життя дітей, чергування навчальної з іншими видами розвивальної діяльності.

У ДНЗ «Казка» є медичний кабінет, який складається з медичної кімнати, ізолятора. Склад і площа медичних приміщень достатня і відповідає вимогам «Санітарних правил облаштування і утримання дошкільних закладів». Медичне обладнання та медичний інструментарій знаходиться у достатньому обсязі.

Медичною сестрою виконано річний та місячний плани роботи на 100 %, ведеться облік та аналіз захворюваності.

Медико - профілактична робота здійснюється відповідно до річного плану. У ДНЗ «Казка» виконуються заходи лікувально-профілактичного характеру. Планомірна проводяться антропометричні вимірювання та оцінювання фізичного розвитку дітей.

Два  рази на рік проводиться поглиблений огляд із залученням лікарів. В індивідуальних картах відзначається стан здоров'я і розвиток дитини, перенесені захворювання, щеплення. Після детального огляду дітей спеціалістами, малят із виявленою патологією направляють в поліклініку, де останні отримують рекомендації щодо лікування та оздоровлення.

Згідно з річним планом дошкільного навчального закладу медична сестра проводить серед працівників дошкільного закладу та батьків санітарно-освітню роботу. Форми й тематика санітарно-освітньої роботи різноманітні. Медична сестра відпускає сан бюлетені, пам'ятки; проводить бесіди, виступає з доповідями на педрадах, батьківських зборах. Крім вищезазначених форм роботи, організовуються також «круглі столи», семінари-практикуми.

Дошкільний заклад розрахована на 129 місць. Середньорічне відвідування дітей-59дітей.

3. Кадрове забезпечення навчально-виховного процесу

     Керуючись Законом України «Про дошкільну освіту», адміністрація дошкільного закладу проводить відповідну роботу щодо приймає на роботу тільки педагогів, які мають відповідну вищу та середню педагогічну освіту.

Дошкільний заклад «Казка» повністю укомплектований педагогічними кадрами та обслуговуючим персоналом згідно зі штатним розкладом, праця педагогів упорядкована відповідно до нормативних норм, передбачених колективним договором.

 В дошкільному закладі на 01.09.2019 р. 7 педпрацівників і 13 членів обслуговуючого персоналу .Мають:

  • середньо-спеціальну освіту – 6 педпрацівників.

  • студентка- 1педпрацівник

  • усі мають кваліфікаційну 11 Т.Р.

Керівництво ДНЗ приділяє велику увагу створенню у кожній вікової групі мікрогрупи за психологічною сумісністю. На основі спостережень і тестувань визначаються рівень симпатії, емоційний комфорт, професійна-індивідуальна спрямованість членів групи.

Педагогічні кадри за віковими групами дітей закріплюються наказом по дошкільному навчальному закладу на початку року. Адміністрація дошкільного закладу диференційовано підходить до вихователя-початківця і до досвідченого педагога-майстра, створюючи усі умови для розкриття їх творчого потенціалу.

У дитячому садку складено перспективний план проведення атестації та курсової перепідготовки педагогів ДНЗ терміном на п'ять років, проводиться робота щодо його реалізації.

    Атестація педагогічних працівників закладу проводиться відповідно до Закону України «Про освіту» (стаття 34), Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 р. № 930.  Атестація базується на принципах демократизму, загальності, всебічності, систематичності й самовдосконалення, морального заохочення.

     У ДНЗ створені необхідні умови для професійного удосконалення педагогів.

У дошкільному закладі ведеться документація з обліку кадрів, яка відповідає нормативним вимогам. Особисті картки комплектуються згідно зі штатним розкладом. Усі записи в особистій картці завіряються підписами працівника. Особисті справи працівників перебувають у спеціальних шафах, ведуться охайно та відповідають вимогам.

 

1.2. Аналіз освітнього процесу.

Завдання, що вирішувались у 2019-2020н.р.

Дошкільний навчальний заклад діє згідно з Конституцією України, Конвенцію «Про права дитини», Законом України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства», «Про пожежну безпеку», «Про охорону праці», «Про забезпечення санітарно-епідеміологічних норм», концепцією про дошкільне виховання, Статутом «ДНЗ Казка», «Колективною угодою між адміністрацією, профспілковим комітетом та трудовим колективом», Правилами внутрішнього розпорядку, Посадовими інструкціями, Інструктивна-методичним листом «Про організацію фізкультурно-оздоровчої роботи в дошкільному навчальному закладі».

«ДНЗ Казка» працював за Базовим компонентом дошкільної освіти та Програмою виховання і навчання дітей «Впевненій старт» і «Я у світі».

У зв’язку з розвитком нового змісту дошкільної освіти, педагогічний колектив закладу свою діяльність направляв на реалізацію основних завдань: Керуючись  основними державними документами, що регламентують діяльність закладу, педагоги спільно з батьками працювали над створенням ігрового предметно-розвивального середовища, необхідних умов для розвитку потреб і інтересів кожної дитини, для її духовного зростання, фізичної досконалості відповідно програми «Я у Світі».Виконуючи завдання Державної базоваї програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі» та завдання на 2019 – 2020 навчальний рік, колектив дошкільного закладу плідно працював над проблемою «Національно – патріотичне виховання, морально-духовний розвиток та соціалізація особистості через організацію особистісно - орієнтовного креативного простору»

Протягом року колектив працював над вирішенням таких завдань:

1. Сприяти застосуванню педагогами малих форм усної народної творчості в освітньому процесі як складової національно-патріотичного виховання дошкільників. 

2. Формувати основи екологічної культури дошкільників під час ознайомлення із природою рідного краю.

Методична  робота

З метою підвищення педагогічної майстерності вихователів, спрямовуючи навчально-виховний процес на виконання головних завдань, були сплановані та проведені протягом року такі форми методичної роботи:

- найважливішою формою підвищення педагогічної майстерності, креативності педагогів була педагогічна рада. Проведені педагогічні ради відзначались актуальністю, науковістю, та доцільністю тематики, інноваційним підходам до їх проведення з використанням інтерактивних форм і методів. 

Тематика педагогічних рад відповідала ключовим завданням на навчальний рік. В кожній педраді розглядалось перше питання на виконання рішень попередньої педради, в педагогічних радах передбачені заходи для участі педагогів всіх категорій.

Цікаво й змістовно були проведені дві педагогічні ради: Перша-установча за порядком денним;

1.Пропідсумки роботи дошкільного закладу за 2018/2019 навчальний рік.

2. Про підведення підсумків проведення літнього оздоровчого періоду .

3.  Про завдання навчально – виховної роботи на 2019 – 2020 н. р.

1.Завідувач Парапан Л.Г склала звіт та ознайомила колектив  підсумками роботи дошкільного закладу за 2018/2019 навчальний рік.(довідка додається)

2.Ст медична сестра КамбурО.П.проінформувала  присутніх  про  підсумки  літнього  оздоровлення дітей. Колектив  закладу  дотримувався  плану  роботи  у  літній  оздоровчий  період з 1 червня  по  31  серпня  2019 року. Проведено  інструктажі з працівниками  закладу: «Безпека  життєдіяльності  дітей», «Охорона  праці» (під  час різних  видів  робіт), «Правила  пожежної  безпеки», «Дотримання  температурного  та  питного  режиму  влітку», «Дотримання  санітарно-гігієнічних  вимог утримання  дітей в закладі». Протягом літа 2019 року в закладі було оздоровлено  45 дітей дошкільного віку.

Харчування влітку відбувалося 4 рази, тобто було введено додатковий сніданок із фруктових соків. Впродовж літа старша медична сестра Сулима О.В. проводила санітарно-просвітницьку  роботу  серед  дітей, батьків  або  осіб, які  їх  замінюють, та  працівників  закладу  щодо  профілактики  харчових  отруєнь. Сулимою О.В. контролювалась  наявність  сертифікатів  якості  харчових  продуктів, дотримання  технології  приготування  страв, якість  питної  води, організація харчування. Включали  до  щоденного  раціону  свіжі  овочі, фрукти, соки. Педагоги закладу повсякчас дбали  про  змістовність  ігрової, фізичної  мовленнєво-комунікативної, художньо-естетичної  та інших  видів  діяльності  дітей  на  свіжому  повітрі, забезпечували  емоційний  комфорт, максимальне перебування дітей на свіжому повітрі, приділяли  особливу  увагу  профілактиці  дитячого  травматизму, дотриманню санітарно-гігієнічних вимог утримання дітей, запобіганню  нещасних  випадків

3.Завідувач Парапан Л.Г. ознайомила з напрямками роботи у 2019-2020 навчальному році. Ознайомила з темами педагогічних рад, семінарів, практикумів. Особливу увагу звернула на організацію самоосвітньої діяльності педагогів у 2019-2020навчальному році, на організацію роботи

 З  метою підвищення професійної компетентності педагогів з питання  екологічного виховання дітей  27  лютого  2019 року  в  була  проведена  друга педагогічна  рада з елементами тренінгу  за темою  «Формування основ  екологічної культури дошкільників під час ознайомлення із природою рідного краю.»

Парапан Л.Г., ознайомила педпрацівників  станом роботи з екологічного виховання дошкільників.. Вона відмітила, що  екологічне виховання дітей  – актуальне питання  сьогодення. У доповіді, яка супроводжувалась електронною презентацією , ігровими  та  інтерактивними вправами,  була проаналізована  робота педагогів закладу   з  екологічного виховання та екологічної освіти. А також були намічені  шляхи  вдосконалення корекційно-виховної роботи  в даному напрямку,    завдання щодо розвитку творчого  потенціалу педагогів, їхньої  компетентності  у сфері екології,   та створення  в  колективі ситуації творчого пошуку ефективних форм і методів у роботі з дітьми.

В практичній частині,  з питань основних засад, змісту, форм, методів екологічного виховання  власним  досвідом  роботи   з формування у дітей ціннісного ставлення до природи   поділилась  вихователь Плачкова М.Ф.

Вихователі  Карагуца О.М., Камбур С.І., при захисті  дитячих дослідницьких проектів  «Світ навколо мене і я його частинка» показали ґрунтовні знання  з проблемного питання ; 

Вихователь Вейцман В.М. презентували  плакати «Природа в небезпеці»  та давала правильні, змістовні  та швидкі відповіді на питання колег.

При проведенні  з педагогами інтерактивної вправи  «Природа у моєму житті» були визначені спільні цінності, які мають стати  основою  у роботі   щодо формування позитивного ставлення до природи самих педагогів та їхніх вихованців 

Педрада пройшла цікаво та плідно, кожний зміг взяти для себе щось важливе та корисне. Нам, педагогам закладу , є чим пишатися, але і є над чим працювати. Прийняті рішення є планом наступної діяльності з метою пожвавлення роботи з екологічного виховання в системі  всебічного розвитку дітей.

З метою якісної організації навчально – виховного процесу в дошкільному навчальному закладі, впровадження в освітній процес педагогічного досвіду роботи, нововведень, що поліпшують розвиток  і результати виховання та навчання, формування екологічної компетентності дошкільного віку продовжувати  роботу по  формуванню основ екологічної культури дошкільників під час ознайомлення з природою рідного краючерез інноваційні освітні технології.

Проведення екологічного тижня «ЕКО-світ» сприяло  вихованню дошкільника екологічно грамотним, формуванню відповідних екологічних знань, пов’язаних із загальною вихованістю дітей, культурою поведінки в соціумі. Кожен день присвячений певній темі:

Понеділок «Наш повітряний простір»

Вівторок «Повернулись птахи у рідний край»

Середа «Закривай міцніше кран, щоб не витік океан»

Четвер «Червона книга України»

П’ятниця  «Подорожуємо Україною від Харкова до Карпат»

Вихователь Плачкова М.Ф., Вейцман В.М. щоденно долучала дітей до праці в природі, формуючи у  них позитивні особистісні якості старших дошкільнят як турботливе ставлення до природи, працьовитість, закцентувала увагу на формування у дітей початкових уявлень про  екологічну роботу.

В полі зору методичної служби закладу дошкільної освіти уже упродовж кількох років вирішення проблем національно-патріотичного виховання.Виховання юних громадян нашої країни в закладі дошкільної освіти здійснюється на засадах надбань та цінностей минулих поколінь, народознавства, Етно педагогіки, культури, традицій та історії українського народу. Традиційною ефективною формою методичної роботи є проведення колективних переглядів занять. У листопаді  2019 року упродовж проведення декади майстрів педагогічної праці «Україна – моя Батьківщина» свою педагогічну майстерність, а саме, виховувати у дітей почуття любові до рідних, свого міста, Батьківщини продемонстрували педагоги  Автовська М.І , Камбур С.І. Доцільно відзначити високий рівень проведення інтегрованого заняття  «Калчева - моя маленька Батьківщина» вихователем Карагуца О.М.

Під час проведення консультацій використовувались інтерактивні методи, коли педагоги  не лише сприймають інформацію, а й залучаються до широкого обговорення теми, що висвітлюється, діляться власними доробками, досвідом.

Для перевірки якісної реалізації завдань були проведені таки тематичні вивчення:

Про роботу педагогів  з  формування екологічного виховання дошкільників.

Екологічна свідомість та культура як складова гармонійного розвитку, формування цілісної картини світу та життєвої компетентності дошкільника

Протягом 2019-2020н.р. на високому методичному рівні були проведені такі заходи:

«День відкритих дверей для батьків», проведення фестивалю ранкової гімнастики "Рух заради здоров'я" стало прикладом тісної співпраці батьків, педагогів в пропоганді здорового способу життя

«Казацькі забави» (спортивне дозвілля для дітей старшого дошкільного віку)

 Інтегровані заняття зекологічної культури дошкільників під час ознайомлення із природою рідного краю.

У групі старшого дошкільного віку, порівняно з попереднім навчальним роком, підвищився рівень засвоєння програмного матеріалу з патріотичного виховання, покращився стан фізкультурно-оздоровчої роботи. Діти здатні до розумової діяльності, організовані, уміють зосередитись старанно виконувати завдання.

В усіх вікових групах організована навчально-пізнавальна діяльність відповідно до програмових завдань. Педагоги, через різні види занять, заохочували дошкільнят до критичного мислення, творчості, винахідливості, оцінювали конкретні досягнення дітей. Належна увага приділялась проведенню міні-занять.

Вихователь старшої групи Плачкова М.Ф., ВейцманВ.М.і вихователь середньої групи КарагуцаО.М.особливу увагу звертала на дослідницько-пошукову діяльність дітей, яка реалізувалась у творчих вправах, дослідах, короткочасних і тривалих спостереженнях.

Вихователь молодшої групи Камбур С.І. протягом року працювала поглиблено над темою «Патріотизм - найвищий прояв духовного світу людини" Вихователь середньої  групи Автовська М.І.. свої здобутки висвітлила у творчій роботі «Моя мала Родина- с.Калчева». Традиційною формою роботи методичної служби закладу дошкільної освіти стала організація тематичних Днів та Тижнів. Кожен квартал в ЗДО проходять Тижні безпеки: діти поповнюють свої знання з безпеки життєдіяльності та набувають практичних навичок з власної безпеки в умовах сучасного соціуму. Активну участь в їх плануванні та проведенні брали адміністрація, педагоги, батьки.. Вихователі всіх груп організували для дітей цікаві інтегровані заняття та сюжетні прогулянки. Заслуговує особливої уваги інтегроване заняття «Юні пожежні», проведене вихователем Карагуца О.М., з широким використанням інноваційних методів та прийомів.

Педагогічний колектив у минулому навчальному році працював активно, з творчим натхненням і намагався виконати поставлені завдання відповідно Базового компонента дошкільної освіти (нова редакція) та Програми виховання і навчання дітей «Впевнений старт» і  «Я у світі»».

Педагогічний колектив дошкільного закладу  продовжує роботу над створенням методичного простору. Методична робота, а саме консультації, семінари, ділові ігри, колективні перегляди, сприяли розвитку творчості, ініціативи, та були спрямовані на підвищення якості  освітнього процесу.

Найбільш дієвими виявилися такі інтерактивні форми методичної роботи:

  • дискусії, майстер-класи, інтерактивна ділова гра тощо;

Але, були з'ясовані такі основні проблеми:

  • низький рівень особистої участі деяких педагогів у проведенні методичних заходів;

  • недостатній рівень самоосвіти окремих педагогів;

  • недостатній рівень інноваційної компетентності педагогів.

З метою подолання вищевказаних проблем у 2019-2020 н.р. доцільно збільшити в роботі з педагогічним колективом частку тренінгів.

З метою підвищення теоретичного рівня та фахової підготовки вихователів були придбані новинки методичної літератури, наочні матеріали, розвивальні та дидактичні ігри, підписані періодичні видання: «Дошкільне виховання», «Джміль», «Палітра педагога», «Дошкільний навчальний заклад», «Скарбничка вихователя», «Вихователь-методист дошкільного закладу», «Медична сестра дошкільного закладу». Протягом року покращилась науково-методична база методичного кабінету. Кабінет поповнився  конспектами з розвитку патріотичноговиховання, з валеології, тощо. Зібрані та систематизовані нормативно-правові документи щодо діяльності ДНЗ.

В усіх виховних групах зібраний та систематизований  матеріал з питань формування здорового способу життя дітей та їх батьків . У дитячих приймальнях облаштовані куточки для батьків, де розміщений інформаційний матеріал.

В минулому 2019-2020н.р. освітній процес носив науково-методичний та пошуковий характер. Відповідно до нормативних вимог велась вся ділова документація вихователів, музичного керівника, завідувача., с березня  освітній процес складався дистанційно. Вихователі всіх вікових груп працювали дистанційно в онлайн режимі використовуя інтернет мережи. Багато  батьків прийняли активну участь в онлайн обрученні, але частина батьків не мала можливості працювати інтернет мережи, за відсутністю інтернет звязку.

ЗВІТ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ПРОВЕДЕННЯ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ ДНЗ  «Казка» ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 “Про запобігання поширенню на території Україну коронавірусу COVID – 19” в ДНЗ«Казка» під час карантину освітній процес з дошкільниками здійснювався дистанційно.

Завідувач організувала роботу за таким планом:

1.Вихователі склали індивідуальні плани роботи.

Педагоги створили групи у Viber «Взаємодія з батьками». У якій висвітлювалось:

- інформаційно – просвітницька робота серед батьків;

- відео поради для малюків;

- електронні варіанти дидактичних, рухливих ігор;

- пам’ятки, брошурки, листівки, інформаційні буклети для батьків;

- підказки з виготовлення цікавих поробок;

- моніторинг стану здоров’я дітей.

 Вихователі поповнили новинками дидактичні матеріали, оформили матеріали для стендів «Весна», «Літо», упорядкували папки співпраця з батьками, виготовили атрибути до рухливих, дидактичних, сюжетно – рольових ігор, ознайомлювались з новинками фахових видань, листами МОН, створили картотеку спостережень у природі відповідно віковій групі дітей.

Педагогам в 2020-2021 н.р. слід і надалі створювати сприятливі умови для формування показників розвитку компетентності особистості, а саме: фізичної, соціально-моральної, емоційна-ціннісної, пізнавальної, мовленнєвої, художньо-естетичної, творчої активності в усіх сферах життєдіяльності.

При плануванні та проведенні навчально-виховної роботи з дітьми основним напрямком в роботі повинен бути особистісно-орієнтований та диференційний підхід до дітей, який виявлятиметься в умінні вихователя:

  • створювати сприятливу психологічну атмосферу в групі, більше уваги приділяти психологічним аспектам підготовки дітей до школи;

  • встановлювати емоційне спілкування з дорослими, однолітками;

  • розвивати вміння відтворювати знання в життєва-практичних ситуаціях;

  • формувати схильність до творчості, винахідництва;

  • формувати самостійність, впевненість, спостережливість.

  • розвиток зв'язного комунікативного мовлення дошкільників.

Але недостатньо проводилась робота по формуванню основ екологічної культури дошкільників під час ознайомлення з природою рідного краючерез інноваційні освітні технології,більше уваги звертати на формування логіко-математичної компетентності дітей дошкільного віку шляхом розвитку уміння здійснювати математичні та логічні операції на заняттях із сенсорного та логіко – математичного розвитку.

bottom of page